Anuntul acesta nu mai este activ - gaseste anunturi asemanatoare in Resurse Umane în Craiova.

Recruiter (mass recruitement) Consultant / CRAIOVA

Craiova, judet Dolj Adaugat La 17:19, 20 iunie 2018, Numar anunt: 166408182

Alatura-te echipei noastre!

Adecco Romania, parte a The Adecco Group, lider local si mondial in furnizarea de servicii de resurse umane, cauta pentru agentia din Craiova un CONSULTANT RECRUTARE.

RESPONSABILITATI:
- Dezvoltarea si actualizarea bazei de date Adecco prin contacte directe cu candidatii si angajatii in munca temporara
- Investigarea si gasirea unor noi canale alternative de recrutare in functie de specificul pozitiei recrutate si postarea de anunturi pe canalele agreate de recrutare - online si offline
- Selectarea cu atentia a candidatilor, in functie de profilul validat cu clientul
- Identificarea, verificarea si masurarea competentelor candidatilor folosind tehnici specific de recrutare munca temporara (interviu, teste, etc)
- Stabilirea interviurilor si validarea cu candidatii si clientii referitor la intelegerea si acceptarea detaliilor legate de locatia si data interviurilor
- Informarea candidatilor si/sau a angajatilor de munca temporara referitor la conditiile de angajare si lucru si a regulilor de Siguranta si Securitate in munca
- Prezentarea angajatilor catre client si mentinerea unui contact permanent cu angajatii Adecco la clienti
- Realizarea de rapoarte si statistici referitoare la proiectele de recrutare desfasurate conform cerintelor si metodologiei Adecco/client
- Dupa finalizarea procesului de recrutare ofera feedback tuturor candidatilor implicate in proces
- Dezvolta relatii bune si de lunga durata cu candidatii din piata locala in care activeaza

CERINTE:
Cunostinte practice de recrutare si intervievare
Cunoasterea legislatiei muncii si a legislatiei legate de munca temporara (constituie un avantaj)
Personalitate extrovert, comunicare buna
Abilitati de relationare cu clientii
Flexibilitate si disponibiliate pentru deplasari (munca de teren aprox. 70% din timp)
Poseda carnet conducere categ. B - esential

Pentru angajare, lasati-ne un mesaj sau aplicati direct: https://goo.gl/455dYF .

Candidatii care corespund profilului vor fi contactati in maxim 2 saptamani. Toate datele și CV-urile sunt tratate cu confidențialitate si vor fi luate în considerare în proiectele ce corespund experienței profesionale.
Pentru mai multe oportunitati de angajare, va rugam vizitati website-ul www.adecco.ro si inregistrati-va cv-ul in baza de date pentru a fi elegibil pentru actuale sau viitoare posturi deschise.

Adecco se angajeaza sa va protejeze si sa va respecte dreptul la intimitate si la protectia datelor dvs. cu caracter personal. Detalii despre prelucrarea datelor dvs. de catre Adecco puteti gasi pe www.adecco.ro

Vizualizari:689