Anuntul acesta nu mai este activ - gaseste anunturi asemanatoare in Call center - Suport clienti în Bucuresti.

Operator Suport Tehnic

Bucuresti, judet Bucuresti, Sectorul 1 Adaugat La 09:31, 13 ianuarie 2018, Numar anunt: 118094015

Descrierea jobului
• Ofera suport tehnic conform procedurilor de lucru;
• Gestionarea problemelor level 1 si level 2 pe parte de retelistica
• Crearea si gestionarea ticketelor in baza problemelor semnalate de client.
• Contactarea tehnicilor sau a clientilor pentur confirmarea rezolvarii problemelor si/sau pentru a cere mai multe informatii;
• Asigurarea suportului telefonic al tehnicilor sau direct a clientilor.
• Escalarea problemelor catre alte departamente.
• Analizeaza si rezolva toate incidentele raportate in aria sa de competenta
• Sustine contactul cu clientul si cu alte persoane implicate in rezolvarea incidentelor.

Candidatul ideal:
• Dorinta de a invata lucuri noi .
• Limba Italiana nivel mediu
• Atentie la detalii, spirit de initiativa.
• Flexibilitate, capacitatea de a lucra in conditii de stres.
• Abilități excelente de comunicare orală și scrisă.
• Atitudine pozitiva, plina de energie, proactiva;
• Orientat spre rezultate.
• Abilitatea de a lucra atât independent cât și in cadrul unei echipe.
• Experienta in relatii cu clientii;

Beneficii:
• Posibilitatea de a lucra într-o echipă de specialişti, cu membri care au experienţă vastă în domeniu;
• Mediu de lucru distractiv si profesionist.
• Oportunitati de avansare in cariera.
• Posibilitate de dezvoltare personala si profesionala.
• Salariu fix.
• Bonus.
• Bonuri de masa.
• Decontarea cheltuielilor de transport.
• Asigurare medicala privata la o clinica de top.

Vizualizari:514