Salveaza ca favorit

Operator produse Lactate - Responsabil Pasteurizare

Boldesti, judet Prahova Adaugat La 11:32, 15 ianuarie 2019, Numar anunt: 176417050
Candidatul ideal

- Exeperienţă de minim 1 an în domeniu;
- Capacitate de analiza si sinteza;
- Spirit de ordine şi disciplină;
- Dorinta de perfectionare continua;
- Abilitati de comunicare si lucru in echipa;

Descrierea jobului

- Asigura pasteurizarea produselor conform procedurilor de lucru pentru fabrica de lapte;
- Executa operatia de dezinfectare prealabila inceperii lucrului pentru pasteurizator-omogenizator, pentru trasee, tancurile de insamantare, tancurile de normalizare si receptie goale;
- Participa la receptia laptelui materie prima impreuna cu seful de tura;
- Monitorizeaza temperatura laptelui materie prima pe durata depozitarii in tancurile de receptie si inscrie datele in timp real in - Fisa de evidenta a temperaturilor in spatii ( Tanc )PO 07 F2;
- Raspunde de executarea operatiilor de degresare/smantanire a laptelui integral conform planului de productie zilnic, a operatiilor de normalizare, pasteurizarea-omogenizarea laptelui normalizat conform procedurilor de lucru ( timp-temperatura ) si racirea acestuia la temperatura specifica sortimentului, cu prelevarea de probe in vederea realizarii testului de peroxidaza;
- Verifica inregistrarea corecta a parametrilor de pasteurizare in graficul de pasteurizare al utilajului, cat si functionarea corecta a senzorilor de temperatura-presiune pentru utilajele pe care le utilizeaza;
- Raspunde de igienizarea corecta a utilajelor din dotare, a traseelor si a tancurilor inscriind in timp real intervalul orar si etapa realizata pentru fiecare utilaj in Fisa de igienizare echipamente fabrica PO 05 F 1;
- Raspunde de consumul detergentilor utilizati pentru igienizarea utilajelor din dotare;

Contacteaza vanzatorul

Prin incarcarea CV-ului esti de acord ca OLX Online Services SRL sa creeze profilul tau individual de candidat bazat pe datele incluse in acesta. Poti gasi informatii detaliate despre modul in care OLX Online Services SRL prelucreaza informatiile personale in Politica de confidentialitate
Adauga fisier

Fisierele acceptate sunt: jpg, jpeg, png, doc, pdf, gif, zip, rar, tar, txt, xls, docx, xlsx, odt Fisierul poate aveam maxim 2 MB

Toate anunturile utilizatorului

Anunturile utilizatorului Recrutare CrisTim

Arata mai multe anunturile utilizatorului

Boldesti, judet Prahova

Vezi pe harta