2. Locuri de munca
  3. Ingineri - Meseriasi - Constructori
  4. Electricieni si specialisti sisteme securitate
  5. Electricieni si specialisti sisteme securitate - Bihor
  6. Electricieni si specialisti sisteme securitate - Oradea
Postat 18 aprilie 2024

Tehnician- Sisteme Securitate

Localizare

Oradea

Nivelul de studii: AbsolventNivelul de experienta: Entry-level (< 2ani)Mobilitatea postului: Prezenta la locul de muncaNumarul de posturi disponibile: 1

Descriere

DESCRIEREA JOBULUI:

-executarea lucrarilor de cablare si de montare a tuburilor pentru sisteme TVCI, control acces, detectie perimetrala, semnalizare la incendiu si sisteme de alarmare la efractie;

-identificarea celei mai bune solutii in diferite situatii cu privire la executia lucrarilor;

-conectarea si distribuirea echipamentelor conform proiectului ;

-citirea, intelegerea si executarea proiectelor tehnice pentru instalare;

- sesizarea si comunicarea neregulilor constatate catre responsabilul direct de lucrare/proiect;

-asamblarea echpamentelor conform cu indicatiile fiselor tehnice;

-verificarea functionalitatii sistemelor si subsistemelor de securitate, retelistica si sonorizare;

-intretinerea si repararea dispozitivelor aflate in mentenanta;

-intocmirea documentatiei necesare: rapoarte de interventie, fise de mentenanta, jurnale de service, note constatatoare;

-programarea si punerea in functiune a sistemelor instalate si aflate in mentenanta;

-intocmirea listei pieselor de schimb si materialelor consumabile in functie de necesitati;

-instruirea si spijinirea personalului desemnat de catre beneficiar pentru exploatarea.

-cunoasterea si insusirea caracteristicilor tehnice ale diferitelor echipamente si materiale folosite;

-deprinderea capacitatii de a oferi solutii pentru problemele ivite in teren odata cu desfasurarea activitatii;

-disponibilitate la deplasari(ocazional)

Candidatul ideal:

-studii medii (finalizate)/superioare( constituie avantaj specializarea in domeniile: electrice, automatizari si sisteme integrate si electrotehnica generala);

-responsabil, punctual, organizat, atent la detalii

-certificat tehnician sisteme de securitate(constitue avantaj)

-detinerea permisului categorie B;

-experienta: minim 1 an in domeniul electric sau a sistemelor de securitate, respectiv tehnicieni pentru sisteme de detectie, supraveghere video si control acces.

Ce oferim:

-Contract de munca pe perioada nedeterminata

-Pachet salarial motivant, negociabil in functie de experienta

-Mediu de lucru dinamic, colectiv tanar

-Program de lucru 8 ore

Localitate

Oradea,

Bihor

Bihor, Oradea
ID: 254854898