2. Locuri de munca
  3. Ingineri - Meseriasi - Constructori
  4. Ingineri
  5. Ingineri - Cluj
  6. Ingineri - Cluj-Napoca
Postat 24 aprilie 2024

Tehnician mentenanta mecanica

Salariu

3 000 - 5 000 lei

Localizare

Cluj-Napoca

Nivelul de studii: CalificatNivelul de experienta: Entry-level (< 2ani)Mobilitatea postului: Prezenta la locul de muncaProgram de munca: Program normalNumarul de posturi disponibile: 1CUI / CIF: RO6064011

SC RIELA COMIMPEX SRL  - Angajează Tehnician mentenanta mecanica - Full time

Locație: Cluj-Napoca, Cluj

Descrierea Companiei:

RIELA COMIMPEX activează în industria de fabricare a mobilierului metalic, oferind soluții de mobilier de înaltă calitate. Cu o istorie bogată în inovație și excelentă în producție, suntem dedicați în permanență dezvoltării și creșterii echipei noastre.

Descrierea Postului:

Căutăm un Tehnician mentenanta mecanica echipamente industriale cu experiență pentru a se ocupa de constatarea, întreținerea și eventuale remedieri a echipamentelor și mașinilor utilizate în procesul de fabricație. Atribuțiile și sarcinile principale ale acestui post includ:

  • Constatarea si remedierea defecțiunilor și avarilor la echipamentele și mașinile de producție într-un mod eficient și profesionist.

  • Identificarea defectiunilor și anuntarea echipelor de mentenanta;

  • Monitorizarea și raportarea performanței echipamentelor, identificarea tendințelor de uzură și sugerarea îmbunătățirilor necesare.

  • Colaborarea strânsă cu echipa de producție pentru a asigura funcționarea optimă a echipamentelor și pentru a minimiza timpul de inactivitate.

  • Respectarea standardelor de siguranță și de mediu în timpul operațiunilor de mentenanță.

  • Gestionarea stocului de piese de schimb și a consumabilelor necesare pentru mentenanță.

  • Efectuarea mentenanței preventive programate pentru a asigura funcționarea corectă și sigură a echipamentelor și mașinilor de producție.

  • Documentarea si inregistrarea interventilor asupra utilajelor;

  • Verificarea fiselor de mentenanta zilnice, saptamanale si lunare;

Cerințe:

  • Diploma în inginerie mecanică sau domeniu relevant.

  • Experiență anterioară în mentenanța echipamentelor și mașinilor industriale.

  • Cunoștințe solide în diagnosticarea și remedierea defecțiunilor mecanice și electrice.

  • Abilități bune de comunicare și de lucru în echipă.

  • Atitudine proactivă și orientată spre rezolvarea problemelor.

Beneficii:

  • Pachet salarial 3000 - 4000 ron net, în funcție de experiență.

  • Tichete de masă,

  • Loc de parcare,

  • Posibilitatea de renegociere a salariului în funcție de rezultatele obținute pe parcursul angajării,

  • Mediu de lucru dinamic și stimulant,

  • Libertatea de a implementa propriile idei și modalități de muncă,

  • Posibilități de dezvoltare profesională și avansare în cadrul companiei.

Dacă sunteți o persoană dedicată, cu o pasiune pentru îmbunătățirea proceselor și pentru furnizarea de soluții de înaltă calitate, vă invităm să aplicați pentru acest post, asteptam cv-ul dumneavoastra.

Localitate

Cluj-Napoca,

Cluj

Cluj, Cluj-Napoca
ID: 260035659