2. Locuri de munca
  3. IT - Telecomunicatii
  4. IT - Telecomunicatii - Arad
  5. IT - Telecomunicatii - Arad
Postat 11 aprilie 2024

Tehnician IT / Suport tehnic

Salariu

3 000 - 5 000 lei

Localizare

Arad

Nivelul de studii: AbsolventNivelul de experienta: Entry-level (< 2ani)Mobilitatea postului: Prezenta la locul de muncaProgram de munca: Program normalRol deschis pentru persoane cu disabilitatiCUI / CIF: RO26904369

Descriere

Candidatul Ideal

  • Absolvent scoală profesională tehnică / studii medii / superioare (superioare prezinta un avantaj)

  • Deține cunoștinte depanare, întreținere și configurare pentru: servere, storage, echipamente rețea, imprimante, laptop-uri, instalare sisteme de operare, solutii de securitate, imprimante/copiatoare

  • Experiență în cablare structurată

  • Are capacitatea și dorinta de a învăța lucruri noi

  • Limba engleză – nivel mediu

  • Permis auto cat. B

  • Dispus deplasarilor ocazionale în interes de serviciu

  • Prezintă un avantaj cunoștințe pentru orice tip de tehnologii cum ar fi: Microsoft365/Azure, Cisco, Fortinet, Sophos, Mikrotik, Synology, Win10/11 + Win Server, Linux, VmWare/HyperV, Kaspersky, sau orice alte soluții de securitate; certificările nu sunt obligatorii, dar sunt utile.

  • Descrierea jobului

    • Depanare, întreținere și configurare servere, storage, echipamente rețea, imprimante, laptop-uri, soluții de securitate, imprimante la sediu, la distanță (remote) sau pe teren (la client).

    • Mașină de serviciu

    • Te învățăm o grămadă de lucruri noi

    Descrierea companiei

    Cu o experienta de peste 15 ani in piata de IT, avem ca directii principale sectorul companiilor mici si mijlocii , cu posibilitatea de a oferi solutii si in mediul companiilor mari sau in sectorul public. Principul nostru obiectiv este satisfactia clientilor, incercand sa tinem sub control investitiile in IT printr-o activitate eficienta de pre-sales. Oferim solutii complete pentru infrastructura IT:

    • cablare retele telefonie si retele de calculatoare;

    • instalare, configurare si intretinere statii de lucru;

    • instalare, configurare si intretinere servere MS Windows si GNU/Linux;

    • instalare si configurare echipamente de retea: switch-uri, routere;

    • audit si securizare infrastructura IT;

    • consultanta IT (securitate intra/internet, retelistica, linux, windows, antivirusi, hardware);

    • devirusari, recuperari date;

    • diagnoza, reparatii si revigorare hardware (statii de lucru, servere, laptop-uri);

    • vanzare si suport semnaturi digitale CertDigital;

Localitate

Arad,

Arad

Arad
ID: 268533393