2. Locuri de munca
  3. Lucratori productie - depozit - logistica
  4. Personal necalificat
  5. Personal necalificat - Timis
  6. Personal necalificat - Timisoara
Postat 11 aprilie 2024

Tehnician Injectii Mese Plastice - Oportunitate Italia

Salariu

2 000 - 2 500 €

Localizare

Timisoara

Nivelul de experienta: Entry-level (< 2ani)Mobilitatea postului: Prezenta la locul de muncaProgram de munca: Program normal

Descriere

Departament: Productie

Limbi: Engleza și/sau Italiana

Locație: Vittorio Veneto, Italia (regiunea Veneto, Nord-Est Italia)

Numar de pozitii deschise: 8

Descrierea rolului: Te așteptăm în echipa noastră pentru a ocupa poziția de Tehnician Injectii Mese Plastice. Responsabilitatea ta principală va fi să garantezi executarea corectă a instalării matrițelor și/sau schimbarea comenzilor de producție și să te ocupi de întreținerea sculelor, intervenind în rezolvarea problemelor conform politicilor noastre de sănătate, securitate și mediu.

Principalele sarcini și responsabilități:

  • Efectuezi instalarea matritelor pe mașini în conformitate cu planul de producție.

  • Asiguri respectarea standardelor de calitate, intervenind pentru restabilirea nivelurilor dorite.

  • Înregistrezi toate informațiile relevante în sistemul nostru de lucru (ERP).

  • Susții activitățile de control al calității.

  • Asiguri executarea corectă a politicilor de sănătate, securitate și mediu și adoptarea celor mai bune practici.

  • Monitorizezi starea eficienței mașinilor și sugerezi intervenții de întreținere.

  • Deții, ameliorezi și predai metodologia SMED.

  • Te ocupi de formarea altor tehnicieni juniori.

  • Deții performanțele OEE și randamentul mașinilor alocate.

Educație și experiență:

  • Diplomă de liceu tehnic.

  • Cunoștințe de bază în operarea PC.

  • Experienta minima este necesara!

  • 5 ani de experiență ca reglator de scule în companii de producție - Este un avantaj.

Caracteristici personale:

  • Bune abilități de comunicare și relații interpersonale.

  • Orientat către rezultate.

  • Spirit de lucru în echipă.

  • Atenție și precizie la detalii.

Beneficii:

  • Decontare a tuturor costurilor cu instalarea în Vittorio Veneto, Italia.

  • 6 luni se asigura cazare! Dupa 6 luni, cazarea este suportata de angajat.

  • Salariu NET variaza intre de 2 000 Euro/lună- 3 000 Eur/ lună sau/si mai mult, mai  in functie de nivelul de experienta si disponibilitatea de a lucra in ture .

  • Bonusuri de producție și performanță.

  • Program de lucru este în 2 sau 3 schimburi (4 zile consecutive de lucru cu 2 zile de repaus). Cu permisiunea de a opta pentru 2 sau 3 schimburi, cu diferenta ca in 3 schimburi nivelul salarial creste considerabil.

Alătură-te echipei noastre și contribuie la succesul nostru într-un mediu de lucru dinamic și stimulant, intr-o companie sustenabia si in crestere cu peste 400 de angajati!

Localitate

Timisoara,

Timis

Timis, Timisoara
ID: 265291968