2. Locuri de munca
  3. Alte locuri de munca
  4. Alte locuri de munca - Valcea
  5. Alte locuri de munca - Mihaesti
Postat 11 aprilie 2024

Tehnician electric utilaje

Salariu

3 500 - 4 000 lei

Localizare

Mihaesti

Tip contract

Determinat

Nivelul de studii: CalificatNivelul de experienta: Mid-level (2-5 ani)Mobilitatea postului: Necesita deplasariProgram de munca: Program normalCUI / CIF: 21840841

Descriere

 Responsabilități:

• asigura montarea echipamentelor, sistemelor si componentelor electrice si electronice pe utilaje, asigura punerea in functiune si programarea lor

• asigura mentenanta si service-ul pentru echipamentele montate

• deplasarea la sediul clientilor si punerea in functiune a echipamentele electrice si electronice

• diagnosticarea si repararea componentelor/dispozitivelor electrice si electronice defecte

• verificarea periodica a modului in care sunt exploatate si intretinute echipamentele,  acordarea de asistenta tehnica personalului care utilizeaza echipamentele in vederea unei exploatari corecte

• rezolvarea problemelor electrice si electronice și implementarea de soluții eficiente

• citirea și interpretarea planurilor și diagramelor tehnice

• colaborarea cu alți membri ai echipei pentru asigurarea finalizarii eficiente și la standarde înalte a tuturor proiectelor

• respectarea în orice moment a protocoalelor și reglementărilor de siguranță

Cerinte:

  • absolvent studii medii/superioare tehnice;

  • experienta in domeniul de intretinere si reparatii echipamente electrice si electronice - minim 3 ani;

  • experienta in utilizarea sculelor si a dispozitivelor de lucru, a aparatelor de masura si control specifce activitatii; folosirea lor corecta, eficienta si in deplina siguranta;

  • cunostinte PC de baza;

  • responsabil, corect, comunicativ si interesat de domeniul electric si electronic;

  • permis conducere categ. B;

  • disponibilitate pentru deplasări în țară.

Beneficii:

  • Diurna deplasare;

  • Tichete de masa;

  • Posibilitate de dezvoltare profesionala;

  • Siguranta locului de munca.

Localitate

Mihaesti,

Valcea

Valcea, Mihaesti
ID: 268886242