2. Locuri de munca
  3. Lucratori productie - depozit - logistica
  4. Controlori calitate
  5. Controlori calitate - Timis
  6. Controlori calitate - Timisoara
Postat 14 mai 2024

Tehnician calitate - 3 schimburi

Localizare

Timisoara

HPA recruteaza Tehnician Calitate pentru o fabrica germana din Timisoara, din industria de automotive.

Program de lucru: L-D, intre orele 7:00-15:00, 15:00-23:00, 23:00-7:00

Cerinte:

•             Cunostinte practice solide privind instrumentele de analiza a calitatii, respectiv instrumente de masura si control

•             Cunoasterea practica a modului de efectuare a controalelor dimensionale, utilizand mijloacele de control puse la dispozitie: subler, micrometru, calibre, dispozitive de control, etc.

•             Cunostinte solide de interpretare a desenului tehnic industrial (citire desene, schite, dimensiuni geometrice, tolerante)

•             Experienta minimum 2 ani in industria automotive, preferabil intr-un post similar

•             Cunostinte privind standardele de calitate

•             Disponibilitate de a lucra in 3 schimburi

•             Experienta in operarea MS Office si SAP

•             Abilitatea de a lucra in echipa si autonom

•             Capacitate de invatare, organizare si planificare

•             Studii liceale/postliceale tehnice absolvite

•             Cunostinte despre utilizarea masinii de masurat in coordonate 3D reprezinta un avantaj

Responsabilitati:

·        Respecta cu rigurozitate procedurile și instrucțiunile de lucru conform sistemului de management al calității al companiei;

·        Asigura pastrarea inregistrarilor adecvate de inspectie si mentinerea trasabilitatii in lantul de productie.;

·        Instruieste și sprijina personalul de producție cu privire la procedurile și tehnicile de inspecție adecvate;

·        Cunoaste cerintele de calitate a produsului, respectiv masurile pentru indepartarea defectelor;

·        Efectuează diverse audituri interne ale sistemului de management al calității, atunci când este necesar

Beneficii:

•             Salariul de incadrare este negociabil in functie de experienta si abilitati

•             Tichete de masa (40 RON / zi )

•             Asigurare medicala privata

•             Al 13- lea salariu

•             Prime la Paste si Craciun

•            Sporul de ore noapte este de 25%, sporul de ore suplimentare este de 75%

•            Concediu de odihna de 21 de zile

•            Transportul asigurat din Timisoara sau transport decontat.

Pentru mai multe detalii, va rog sunati la numarul de telefon: 07********86.

Localitate

Timisoara,

Timis

Timis, Timisoara
ID: 269701319