2. Locuri de munca
  3. Ingineri - Meseriasi - Constructori
  4. Ingineri
  5. Ingineri - Arges
  6. Ingineri - Geamana
Postat 27 aprilie 2024

TECHWISE ELECTRONICS angajeaza - Inginer proiectant

Localizare

Geamana

TechWise Electronics – companie de inginerie si dezvoltare de soft, specializată în producerea de echipamente cu valoare adăugată, de la proiectare, automatizare, programare, până la implementare și integrare, ANGAJEAZĂ inginer proiectant.

Candidatul ideal:

  • Studii superioare tehnice – inginerie mecanica(TCM/ AR. IEI), Transporturi/Inginerie Industriala;

  • Experienta anterioara de lucru in sectorul de proiectare industriala / automotive de minimum 3 ani

  • Experienta in utilizarea unui soft de proiectare: SOLIDWORKS, AUTOCAD, CATIA (V5/V6), etc;

  • Bune cunostinte de desen tehnic;

  • Cunostinte privind calitatile de materiale metalice, standarde materiale , mod de simbolizare materiale

  • Experienta anterioara in lucrul cu termen de livrare/ proiecte;

  • Bune abilitati de organizare si comunicare asertiva

  • Bune abilitati de comunicare in limba engleza – conversatonal (mediu);

Responsabilitati principale:

  • Defineste si realizeaza componentele si ansambul 3D & 2D

  • Intocmeste si actualizeaza reteta de productie (BOM)

  • Intocmeste si gestioneaza documentatie tehnica de utilizare si servisare produse-revizuiri anuale

  • Colecteaza informatii si documente relevante pentru buna derulare si finalizare a proiectului;

  • Participa la imbunatatirea standardelor si procedurilor de proiectare ale componentelor;

  • Ofera sprijin departamentelor de productie si in identificare problemelor de fabricatie si implementare produs;

  • Cere oferte de pret de la furnizorii de prelucrari metalice / servicii / produse standard

  • Participa la validarea produsului dupa faza de design si implementare;

  • Participa la receptia produselor cu fabricatie externa

Localitate

Geamana,

Arges

Locație exactă
Arges, Geamana
ID: 265672577