2. Locuri de munca
  3. Ingineri - Meseriasi - Constructori
  4. Ingineri
  5. Ingineri - Arges
  6. Ingineri - Geamana
Postat 04 iunie 2024

TECHWISE ELECTRONICS angajeaza - Inginer automatist

Localizare

Geamana

Nivelul de studii: CalificatNivelul de experienta: Mid-level (2-5 ani)Mobilitatea postului: Remote/ La distantaProgram de munca: Program normalNumarul de posturi disponibile: 1CUI / CIF: RO41775780

TechWise Electronics – companie de inginerie si dezvoltare de soft, specializată în producerea de mașini speciale, de la proiectare, automatizare, programare, până la implementare și integrare, ANGAJEAZĂ inginer automatist.

Candidatul ideal:

-        Studii superioare tehnice – Electronica, comunicații și calculatoare;

-        Experiență anterioară în inginerie de automatizare industrială/auto de minim 5 ani;

-        Experiență în lucrul cu instrumente de proiectare pentru schema electrică: cElectric, EPLAN

-        Dezvoltarea si testarea software-ului PLC;

-        Crearea listelor de achiziții cu echipamentele necesare proiectelor;

-        Realizează documentația pentru proiectul software implementat;

-        Verificarea schemei electrice;

-        Experiență anterioară în lucrul conform termenelor limită ale proiectului;

-        Puternice abilități de organizare și comunicare asertivă;

-        Rigoare în definirea sarcinilor și implementarea datelor specifice pentru fiecare proiect desemnat;

-        Bune abilități de comunicare în limba engleză – conversațional (intermediar);

Responsabilități principale:

-        Definește și dezvoltă componentele/grupul de componente folosind instrumente și software specifice;

-        Ia parte la îmbunătățirea și îmbunătățirea standardelor de proiectare a produselor;

-        Oferă suport departamentelor de producție și management de proiect în identificarea blocajelor de producție și implementare;

-        Participa la faza de validare a produsului după proiectare și implementare;

Alătură-te echipei Techwise Electronics! Be Tech! Be Wise!

Localitate

Geamana,

Arges

Locație exactă
Arges, Geamana
ID: 270383964