2. Locuri de munca
  3. Ingineri - Meseriasi - Constructori
  4. Operatori utilaje
  5. Operatori utilaje - Arad
  6. Operatori utilaje - Arad
Postat 25 aprilie 2024

SYMMETRICA Zimandu Nou angajeaza operatori linie

Localizare

Arad

Nivelul de studii: CalificatNivelul de experienta: Entry-level (< 2ani)Mobilitatea postului: Prezenta la locul de munca

Descriere

Candidatul Ideal

Absolvent de Liceu cu profil tehnic sau scoala profesionala;

Disponibilitate de invatare

Cunostine de baza de utilizare a PC-ului;

Cunostinte de baza in utilizarea instrumentelor de masurare si control

Pot aplica si candidati fara experienta, dar care au dorinta si preocupare de implinire profesionala si perfectionare.

Descrierea jobului

Locul de munca: facilitate de productie la standarde inalte

Postul implica operarea pe utilaje automatizate, performante, de ultima generatie, destinate fabricarii produselor turnate din beton

Se asigura program de formare la locul de munca.

Salarii pe masura efortului depus.

Responsabilitati:

Stabileste, regleaza si verifica parametrii funtionali ai liniei de productie;

Verifica si supravegheaza starea tehnica a utilajului;

Pregateste, curata si intretine masina in vederea functionarii optime;

Respecta instructiunile de lucru si control

Verifica cu etaloane sau cu instrumente de masura adecvate calitatea produselor rezultate, conform instructiunilor tehnologice.

Verifica cu verificatoare specifice cotele pieselor prelucrate comparându-le cu cele inscrise in documentatie.

Participa activ la operatiile de revizie periodica si de reparatie ale utilajului

Transporta, manipuleaza si depoziteaza o serie de materiale implicate in procesul de productie, in spatii special amenajate (marcate).

Localitate

Arad,

Arad

Arad
ID: 242835742