2. Locuri de munca
  3. Ingineri - Meseriasi - Constructori
  4. Sudori
  5. Sudori - Mures
  6. Sudori - Cristesti
Postat 05 aprilie 2024

Sudor cu experiență

Localizare

Cristesti

Nivelul de studii: CalificatNivelul de experienta: Entry-level (< 2ani)Mobilitatea postului: Necesita deplasariProgram de munca: Program normal

Descriere

Sudor

Candidatul Ideal:

-          Studii medii, de preferinta profil tehnic;

-          Disponibilitate de lucru

-           Diploma de sudor; Cunostinte sudura TIG, MIG, MAG;

-          Bune abilitati de comunicare si de lucru in echipa.

-          Deţinere permis de conducere categoria B

Descrierea jobului:

Desfășori activității de sudură (sudură sub presiune) și construcții-montaj în vederea înlocuirii, extinderii sistemului de distribuție de gaze naturale și asigurării materialelor necesare acestor lucrări .

Execuție suduri, asamblarea, montarea, sistemelor de furnizare gaz metan şi a echipamentelor adiacente, executarea de teste de etanşeitate şi de presiune pentru conducte de gaz şi echipamente conform standardelor în vigoare.

 Pregateste si verifica aparatele de sudura, potriveste piesele in vederea taierii sau sudaria, curata si controleaza partile componente de eventualele defecte , impuritati ;

 Regleaza tensiunea /intensitatea curentului electric, sudeaza si taie metalul si plasticul;

Consolideaza partile uzate prin acoperirea cu straturi de aliaje, utilizeaza dispozitive de masura pentru controlarea pieselor finite.

Respecta cu strictete regulamentul intern al societatii si programul de lucru stabilit de societate;

Executa orice lucrari dispuse de conducatorul locului de munca, respectand intocmai prevederile normelor specifice de protectie a muncii si PSI , atat la activitatile desfasurate in perimetrul societatii , punctele de lucru ale acesteia , cat si la tertii beneficiari , fiind direct raspunzator de respectarea acestor norme ;

Se ingrijeste permanent de integritatea si buna functionare a uneltelor si dispozitivelor folosite in cadrul activitatii desfasurate ;

Localitate

Cristesti,

Mures

Mures, Cristesti
ID: 257803579