2. Locuri de munca
  3. Ingineri - Meseriasi - Constructori
  4. Muncitori lucrari de finisare
  5. Muncitori lucrari de finisare - Galati
  6. Muncitori lucrari de finisare - Galati
Postat 17 aprilie 2024

STRUNGAR Universal

Salariu

4 000 - 7 000 lei

Localizare

Galati

Nivelul de studii: CalificatNivelul de experienta: Mid-level (2-5 ani)Mobilitatea postului: Prezenta la locul de muncaProgram de munca: Program normalNumarul de posturi disponibile: 3CUI / CIF: 7862755

Descriere

Descrierea jobului

·       Producerea de piese si repere prin strunjire;

·       Responsabil pentru atingerea obiectivelor departamentului si contribuirea la atingerea obiectivelor firmei;

·       Responsabil pentru calitatea produselor.

Activitati / atributii principale:

·       Citirea si interpretarea documentatiei tehnice:desene de executie respectiv comanda de executie;

·       Operarea pe strung universal;

·       Debitarea de piese conform planurilor de debitare;

·       Executarea de operatiuni de prelucrari mecanice: gauriri, zencuiri, filetari, etc.

·       Alegerea corecta a sculelor aschietoare;

·       Alegerea corecta a dispozitivelor de fixare necesare prelucrarilor;

·       Alegerea corecta a regimurilor de aschiere;

·       Autocontrolul pe faze si operatii si controlul produsului final;

·       Asigurarea calitatii pieselor finalizate, in conformitate cu cerintele de calitate solicitate prin desenul de executie al piesei;

·       Completarea “raportului de productie” zilnic in conformitate cu activitatile realizate pe parcursul schimbului;

·       Respectarea regulamentului de ordine interioara;

·       Respectarea disciplinei tehnologice;

·       Pastrarea ordinii si curateniei la locul de munca si in perimetrul firmei;

·       Realizarea mentenantei zilnice si periodice conform “planului de mentenanta” ptr. Masini si completarea fiselor de mentenanta;

·       Insusirea si respectarea indicatiilor de lucru;

·       Informarea si documentarea la avizierul pentru probleme de calitate;

·       Anuntarea sefului ierarhic superior la aparitia unor probleme de productie sau care pun in pericol viata oamenilor sau integritatea bunurilor din firma;

·       Intretinerea si pastrarea sculelor si dotarilor din firma in buna stare;

·       Predarea pieselor prelucrate cu ajustari ale suprafetelor prelucrate catre controlul calitatii

Beneficiile dumneavoastră:

·       - angajare de lungă durată cu toate beneficiile unui contract de muncă;

·       - salariu atractiv;

·       - prime de Crăciun/Pasti (în dependență de durata angajării)

Cerințe:

- calificare profesională în domeniul de prelucrare;

- experiență în lucru pe strunguri universale.

Descrierea societatii: Societatea Remico Comprest Srl este o companie privata cu peste 20 ani experienta in domeniul sau de activitate : prelucrari prin aschiere, confectii metalice, contructii metalice, lucrari de imbunatatiri funciare.

Localitate

Galati,

Galati

Galati
ID: 262703835