Mesaje
  1. Pagina principală
  2. Locuri de munca
  3. Lucratori productie - depozit - logistica
  4. Manipulatori marfa
  5. Manipulatori marfa - Timis
  6. Manipulatori marfa - Timisoara
Postat 04 noiembrie 2021

Stivuitorist-3 schimburi

  • Tip job

    Full time

  • Timisoara, Timis

  • Mobilitatea postului: Locatie stabila

Descriere

Esti un stivuitorist priceput? Ei bine, avem un loc de muncă în cadrul uneia dintre cele mai importante companii din Timișoara și din țară.

Adecco România recrutează Stivuitorist cu minime atributii de gestionar în Timișoara.

Ce fel de cerințe avem de la candidatul ideal?

  • Studii medii;
  • Experienţă într-un domeniu similar – minim 6 luni;
  • Autorizație ISCIR și experiență de lucru cu stivuitorul;
  • Cunoştinţe utilizare calculator (Microsoft Office - Excel, Word);
  • Atenţie, rigurozitate, spirit de echipă;
  • Abilităţi privind munca în situaţii de urgenţă sau neprevăzute.

Care ar fi descrierea postului?

  • Primeşte şi gestionează materialele achiziţionate;
  • Poziţionează în depozit materialele preluate din magazia de recepţie prin definirea coordonatelor din depozit;
  • Pregăteşte materialele pentru producţie, conform dispoziţiilor de lucru primite de la şeful de echipă sau după caz de la şeful de depozit;
  • Gestionează bonurile de consum pentru materialele pregătite;
  • Eliberează materialele periculoase şi ţine evidenţa la zi a intrărilor şi ieşirilor în magazia de materiale periculoase conform instrucţiunii de lucru specifice;
  • Răspunde de menţinerea semnelor de identificare a materialelor (etichete de produs) pe toată perioada depozitării;
  • Inventariază lunar marfa din depozit;
  • Asigură ordinea şi curăţenia în cadrul depozitului;
  • Răspunde de utilizarea conştiincioasă a echipamentului de lucru din dotare, precum şi de alte distrugeri ale echipamentului de lucru (care pot fi imputabile);
  • Inventariază marfa din depozit ori de câte ori este nevoie;
  • Participă la inventare;
  • Orice alte sarcini nenominalizate mai sus, trasate de către şeful direct.

Ce fel de reponsabilități ai avea?

  • Răspunzi de corectitudinea documentelor întocmite;
  • Răspunzi de cunoaşterea şi respectarea procedurilor de lucru stabilite pentru activităţile la care participi în cadrul firmei;
  • Răspunzi de corectitudinea informaţiilor furnizate persoanelor cu care colaborezi;
  • Respecți Instrucţiunea specifică de lucru referitoare la gestionarea şi manipularea materialelor periculoaseInstrucţiunile proprii de lucru (IP) precum şi Instrucţiunile de Lucru (IL) şi de protecţia mediului.
  • Care sunt beneficiile celor angajați?Transport asigurat din: Timisoara, Mosnita Noua, Urseni, Sag, Giroc, Chisoda, Jebel, Padureni, Dinias, Sannmihaiu Roman, Sanmihaiu German, Sanmihaiul Sarbesc, Dinias, Utvin, Parta, Peciu Nou, Giulvaz, Liebling, Conacul Iosif, Voiteg,Deta, Denta,Ciacova, Brestea, Gelu,Barateaz, Baile Calacea, Carani.

Simți că ești omul potrivit? Nu mai sta pe gânduri și aplică acum! În cazul în care vrei să afli și alte informații, ne poți contacta la numărul de telefon:07******42.

ID: 228888066

Luisa Chitimia-Adecco Resurse Umane

Pe OLX din martie 2014

xxx xxx xxx

Ai o întrebare pentru angajator despre această ofertă?

Urmareste-ne pe

Descarca aplicatia pentru telefon din