2. Locuri de munca
  3. Finante - contabilitate
  4. Altele
  5. Altele - Iasi
  6. Altele - Iasi
Postat 24 aprilie 2024

Specialist/Referent Resurse umane

Localizare

Iasi

Nivelul de studii: AbsolventMobilitatea postului: Prezenta la locul de muncaProgram de munca: Program normalNumarul de posturi disponibile: 1

Birou de contabilitate angajeaza referent/specialist resurse umane.

Echipa tanara, mediu de lucru prietenos.

Ne dorim in echipa noastra o persoana dornica sa urmeze o cariera in contabilitate.

Cerinte:

- Studii superioare Economice absolvite sau în curs de absolvire;

- Cunoștințe de operare PC: MS Office (Word, Excel);

- Cunoașterea programului MENTOR sau SAGA constituie un avantaj;

- Capacitate de a lucra în echipă, precum și o atitudine pozitivă;

- Dorința si capacitatea de a acumula informații noi, adaptare la situații noi, atenție la detalii și perfecționism;

-Cunostinte bune dе legislatia muncii;

- Cunoasterea utilizarii aplicatiei Revisal si a legislatiei aplicabile folosirii acestuia;

- Capacitate dе analiza, atentie la detalii, abilitatea dе a lucra cu cifre;

Descrierea jobului:

- Intocmirea contractelor individuale de munca si gestionarea dosarelor de personal ale salariatilor;

- Intocmirea si operarea tuturor modificarilor (contracte, acte aditionale, decizii, suspendari, detasari, incetari, etc.), in sistemul informatic si in programul Revisal, corect si in termenele legale;

- Arhivarea documentelor pentru personalul incetat;

- Urmarirea scadentelor pentru documentele din cadrul departamentului Resurse umane;

- Intocmirea si transmiterea rapoartelor de retineri lunare;

- Intocmirea/eliberarea tuturor documentelor solicitate de angajaţi (diferite tipuri de adeverinte: venit; vechime, medicfamilie, etc)

- Tinerea evidentei concediilor de odihna, a invoirilor si a absentelor nemotivate;

- Intocmirea situatiilor pentru statistica.

Softuri folosite: Revisal, Saga, Winmentor, Smarbill

Localitate

Iasi,

Iasi

Iasi
ID: 269210323