2. Locuri de munca
  3. Marketing - PR - Media
  4. Specialist Marketing
  5. Specialist Marketing - Bucuresti - Ilfov
  6. Specialist Marketing - Bucuresti
  7. Specialist Marketing - Sectorul 2
Postat 28 aprilie 2024

Specialist Marketing și Social Media Manager

Salariu

4 000 - 8 000 lei

Localizare

Bucuresti, Sectorul 2

Nivelul de studii: CalificatNivelul de experienta: Senior-level (> 5ani)Program de munca: Program normalNumarul de posturi disponibile: 1

Suntem în căutarea unui profesionist talentat și dinamic pentru a se alătura echipei noastre în calitate de Specialist Marketing și Social Media Manager. Dacă ești pasionat de marketing, creativitatea te definește și ai abilități excelente în gestionarea social media, această poziție este pentru tine!

Responsabilități:

  • Dezvoltă și implementează strategii de marketing și social media eficiente pentru a promova brandurile noastre (Ascutzit.ro si Podocliniq) și pentru a crește angajamentul și vizibilitatea online.

  • Colaborează cu un asistent și o agenție de marketing externă, precum și cu alți colaboratori, pentru a asigura o abordare integrată și coerentă în toate activitățile de marketing.

  • Generează idei creative și inovatoare pentru crearea de conținut atractiv și captivant pe platformele de social media.

  • Monitorizează și analizează rezultatele campaniilor de marketing și social media, identificând oportunități de îmbunătățire și optimizare.

  • Coordonarea eficientă a task-urilor și a proiectelor, asigurându-se că obiectivele și termenele limită sunt respectate.

  • Furnizează suport și consultanță pentru echipa internă și externă, oferind îndrumare în privința elementelor de marketing digital, inclusiv Google și Facebook Ads.

  • Menține o comunicare clară și constantă cu echipa de management și alte departamente pentru a asigura coerența și alinierea strategiilor de marketing cu obiectivele generale ale companiei.

Cerințe:

  • Experiență relevantă în marketing și social media, cu accent pe strategii digitale și crearea de conținut.

  • Abilități excelente de comunicare și negociere, cu capacitatea de a lucra eficient în echipă.

  • Creativitate și viziune în dezvoltarea de campanii inovatoare și conținut captivant.

  • Abilități puternice de organizare și gestionare a timpului, cu capacitatea de a prioritiza sarcinile și de a gestiona multiple proiecte simultan.

  • Capacitatea de a analiza și interpreta datele și de a extrage concluzii relevante pentru îmbunătățirea performanței.

  • Cunoștințe la un nivel elementar în gestionarea campaniilor Google și Facebook Ads.

  • Orientat către rezultate și atenție la detalii.

Beneficii:

  • Pachet salarial competitiv, în funcție de experiență și performanță.

  • Oportunitatea de a lucra într-un mediu dinamic și inovator, cu posibilități reale de dezvoltare profesională.

  • Posibilitatea de a contribui la creșterea și succesul a două branduri dinamice și în creștere.

Bucuresti - Ilfov

Bucuresti - Ilfov, Bucuresti, Sectorul 2
ID: 268383469