2. Locuri de munca
  3. IT - Telecomunicatii
  4. IT - Telecomunicatii - Bucuresti - Ilfov
  5. IT - Telecomunicatii - Bucuresti
  6. IT - Telecomunicatii - Sectorul 6
Postat 27 mai 2024

Specialist IT Dezvoltare WEB

Salariu

3 000 - 4 500 lei

Localizare

Bucuresti, Sectorul 6

Nivelul de studii: CalificatNivelul de experienta: Mid-level (2-5 ani)Mobilitatea postului: Prezenta la locul de muncaProgram de munca: Program normalDeschis pt studentiCUI / CIF: 48105753

Elite OPS Consulting se specializează în dezvoltarea software, DevOps și suport tehnic, oferind soluții inovatoare și eficiente pentru afaceri din diverse industrii. Echipa noastră de dezvoltatori și ingineri DevOps este dedicată să livreze proiecte de succes prin utilizarea celor mai bune practici și tehnologii de ultimă generație. Credem în parteneriatele de lungă durată și în construirea de relații bazate pe încredere, excelență și profesionalism, sprijinind clienții noștri în atingerea obiectivelor lor de afaceri.

Aceste descrieri includ acum specializarea voastră în DevOps și subliniază profesionalismul și angajamentul companiei Elite OPS față de calitate și satisfacția clientului.

Specialist IT - WordPress și Editare Multimedia

Descrierea Postului:

Suntem în căutarea unui Specialist IT creativ și tehnic pentru a se alătura echipei noastre. Dacă ai experiență cu WordPress, Microsoft Office, suitele Adobe și ai abilități de editare foto-video, te invităm să aplici. Vei lucra într-un mediu dinamic, contribuind la dezvoltarea și mentenanța site-urilor noastre web și la crearea de conținut multimedia de înaltă calitate.

Responsabilități:

·         Gestionarea și actualizarea site-urilor web folosind WordPress.

·         Crearea și editarea paginilor web, asigurându-se că sunt responsive și optimizate pentru SEO.

·         Utilizarea suitei Microsoft Office pentru diverse sarcini administrative și de raportare.

·         Editarea și crearea de conținut multimedia folosind Adobe Photoshop, Illustrator, Premiere Pro și After Effects.

·         Producerea și editarea materialelor foto și video pentru utilizare pe site-uri web, social media și alte platforme digitale.

·         Colaborarea cu echipa de marketing pentru a dezvolta și implementa strategii de conținut vizual.

·         Asigurarea consistenței vizuale și respectarea identității de brand în toate materialele create.

Cerințe:

·         Experiență de cel puțin 2 ani în utilizarea WordPress pentru gestionarea și dezvoltarea site-urilor web.

·         Cunoștințe avansate de Microsoft Office (Word, Excel, PowerPoint).

·         Competențe solide în utilizarea suitei Adobe (Photoshop, Illustrator, Premiere Pro, After Effects).

·         Experiență în editare foto și video.

·         Abilități creative și un ochi pentru detalii estetice.

·         Capacitate de a lucra eficient atât independent, cât și în echipă.

·         Abilități excelente de organizare și gestionare a timpului.

Constituie un avantaj:

·         Cunoștințe de bază în HTML și CSS.

·         Creativitate și atenție la detalii.

·         Abilități de gestionare a proiectelor și de lucru în echipă.

·         Experiență în optimizarea SEO pentru conținut web.

·         Portofoliu de proiecte anterioare în web design și editare multimedia.

Beneficii:

·         Pachet salarial competitiv și bonusuri de performanță.

·         Tichete de masa

·         Oportunități de dezvoltare profesională și participare la cursuri de specializare

Cum să aplici:

Trimite CV-ul tău actualizat si portofoliul de proiecte.

Te așteptăm să te alături echipei noastre și să contribui la succesul proiectelor noastre!

Bucuresti - Ilfov

Bucuresti - Ilfov, Bucuresti, Sectorul 6
ID: 270489436