2. Locuri de munca
  3. Finante - contabilitate
  4. Contabilitate
  5. Contabilitate - Olt
  6. Contabilitate - Slatina
Postat 17 aprilie 2024

Specialist Contabil

Localizare

Slatina

Nivelul de studii: AbsolventNivelul de experienta: Mid-level (2-5 ani)Mobilitatea postului: Prezenta la locul de muncaProgram de munca: Program normal

Descriere

Candidatul Ideal

  • Absolvent/a studii superioare economice;

  • Experienta de minim 2 ani in functia de Contabil/Economist sau Senior Contabil;

  • Cunostinte foarte bune de legislatie financiar-contabila si de fiscalitate;

  • Bune abilități de comunicare verbala si scrisa;

  • Foarte bune abilitati de analiza si sinteza, atentie la detalii;

  • Persoana serioasa si care isi asuma responsabilitatea lucrarilor efectuate;

  • Placerea lucrului cu cifrele si calculele;

  • Cunostinte bune de operare a PC-ului, MS Office (Excel si Word);

  • Cunostinte de limba engleză - constituie un avantaj.

    Descrierea jobului

  • Verifica si prelucreaza zilnic documentele contabile: facturi furnizori, chitante, extrase de cont, registru casa, facturi clienti, ordine de plata, etc.;

  • Pregateste și verifica registrele contabile, registrul de casa, jurnalele de achizitii și vanzari, jurnalul bancar;

  • Verifica corectitudinea și legalitatea intocmirii documentelor fiscale cu care lucreaza;

  • Verifica lunar toate înregistrarile contabile, asigurandu-se de corecta compunere a tuturor soldurilor din bilanț;

  • Întocmeste rapoarte, analize ale diferitelor conturi contabile solicitate de catre conducere; Intocmeste declaratii fiscale;

  • Realizeaza diverse activitati de analiza si control; Intocmeste diverse situatii pentru banci la cererea Managerului General;

  • Face punctajul fisei de cont cu furnizorii si clientii la cerere.

Descrierea companiei

Medair Oxygen Solution este o firma cu capital integral romanesc, care activeaza in piata de dispozitive medicale. Avand sediul central in judetul Olt compania a luat fiinta in anul 2016 din dorinta de a oferi pacientilor care sufera de afectiuni respiratorii cele mai bune solutii in tratarea acestora. Incepand cu data de 01.04.2017 deruleaza contracte cu toate casele de asigurari din Romania.

Localitate

Slatina,

Olt

Olt, Slatina
ID: 266528414