2. Locuri de munca
  3. Alte locuri de munca
  4. Alte locuri de munca - Iasi
  5. Alte locuri de munca - Iasi
Postat 29 aprilie 2024

Specialist Achizitii Auto Premium si Luxury

Salariu

6 000 - 12 000 lei

Localizare

Iasi

Tip contract

Determinat

Nivelul de studii: CalificatNivelul de experienta: Mid-level (2-5 ani)Mobilitatea postului: Prezenta la locul de muncaProgram de munca: Program normalDeschis pt studentiNumarul de posturi disponibile: 2CUI / CIF: RO35980632

Descriere

Despre companie:

HYBRIDS.RO este un dealer auto multi-marcă mașini noi și rulate, care se concentrează în special pe segmentele de premium și luxury.(Lexus, Toyota, Volvo, Mercedes, BMW)

Obiectivul companiei este de a deveni cel mai corect și transparent dealer auto de lux din zona de N-E a României, având ca strategie de dezvoltare oferirea de servicii de excepție clienților noștri.

Despre rolul de Specialist Achizitii Auto - Masini Premium si Luxury:

 Acest rol este o oportunitate extraordinară pentru un o persoană cu o gândire foarte analitică, foarte disciplinată, cu o atenție maximă la detalii.

 Ca și Specialist Achiziții Auto, veți fi responsabil de achiziționarea de mașini din gamele premium și luxury pentru a suplimenta stocul firmei și pentru a aduce mașini pe comandă din străinătate pentru fiecare client la care mașinile din stocul firmei nu se pliază pe cerințele clientului.

Responsabilități principale:

  • Crearea de studii de piață în Europa, și propunerea de achiziții autovehicule cu potențial ridicat de vânzare într-un termen scurt

  • Prospectarea și căutarea autovehiculelor conform solicitărilor primite de la departamentul de vânzări

  • Contactarea furnizorilor pentru a obține cât mai multe informații despre vehicule, înainte de achiziție

  • Negocierea prețurilor de achiziție

  • Verificarea furnizorilor (reputație, seriozitate, cifre ale societății, cod TVA, etc.)

  • Verificarea informațiilor tehnice ale mașinii pentru a asigura corectitudinea ofertelor trimise către clienți (număr VIN, kilometrii, an de fabricație, TVA deductibil/nedeductibil, etc.)

  • Introducerea/actualizarea informațiilor și a documentelor autovehiculelor în baza de date a firmei

  • Pregătirea documentației interne pentru aprobarea achiziției de către Director

  • Menținerea legăturii cu furnizorii, pe tot parcursul achiziției și după, pentru a asigura un flux optim și obținerea tuturor documentelor/informațiilor necesare vânzării

  • Comunicarea regulată cu departamentul de logistică pentru organizarea și monitorizarea transportului autovehiculului achiziționat

  • Verificarea autovehiculului achiziționat, la momentul livrării autovehiculului

  • Dezvoltarea de noi parteneriate cu furnizori auto din străinătate

Experiență și abilități esențiale:

  • Experiență în a lucra într-un rol care necesită o gândire extrem de analitică

  • Plăcerea de a sta și căuta o mașină, cu configurațiile cerute, pe zeci și zeci de website-uri și pe stocurile tuturor partenerilor noștri din străinătate, până se găsește mașina care se pliază perfect pe cerințele clientului

  • Fluență în limba engleză( italiana sau germană consituie un avantaj dar nu e obligatoriu)

Locație: IASI, (Uricani, Miroslava, Soseaua de centura )

Ce vă oferim noi:

  • Pachet salarial în funcție de atingerea obiectivelor: salariu fix + salariu variabil pe bază de performanță

  • Un mediu de lucru elegant

  • O echipă profesionistă, plină de experiență și expertiză

  • Dezvoltare personală și profesională

Recenzii clienți: Pentru mai multe detalii legate de părerea clienților noștri, vezi recenziile despre noi pe Google: www.hybrids.ro

Puteți trimite CV-ul pe whatsapp la nr 07******75.

Localitate

Iasi,

Iasi

Iasi
ID: 268301792