2. Locuri de munca
  3. Personal hotelier - restaurant
  4. Bucatar - ajutor bucatar
  5. Bucatar - ajutor bucatar - Bistrita-Nasaud
  6. Bucatar - ajutor bucatar - Bistrita
Postat 22 aprilie 2024

Sous Chef, Bucătar Restaurant Jacqueline, Bucatar sef

Localizare

Bistrita

Nivelul de experienta: Mid-level (2-5 ani)Mobilitatea postului: Prezenta la locul de muncaProgram de munca: Program de lucru in tureRecrutare la distantaNecesita permis de lucru / Requires work visaDeschis pt studenti

Descriere

DESCRIERE

Candidatul ideal

Căutăm colegi noi pasionați de bucătărie, gusturi și arome.

Iți vei evidenția talentul într-o bucătărie de top ca dotări și ca așteptări culinare, alături de oameni care sa te inspire.

Cerințe:

* Foarte bune abilități de organizare și viteză în realizarea preparatelor;

* Angajament ferm față de calitatea preparatelor livrate;

* Atenție la detalii, creativitate si precizie;

* Modul de lucru curat și ordonat;

* Respect față de munca prestată;

* Experiența în bucătăria internațională și românească.

Descrierea jobului

Responsabilități:

* Coordonarea tuturor activităților din bucătăria restaurantului, pentru asigurarea pregătirii produselor alimentare la standarde înalte în conformitate cu politicile restaurantului;

* Întocmirea listelor cu ingrediente și materie prima pentru aprovizionare;

* Ține cont de perisabilitatea și termenul de valabilitate ale produselor alimentare;

* Asigurarea respectării standardelor restaurantului în ceea ce privește rețetele, prezentarea produselor, gustul acestora, precum si portiile servite;

* Sa asigure un standard ridicat de calitate pentru fiecare preparat;

* Să aibă deschidere și flexibilitate pentru cerințele speciale ale cliențiilor restaurantului;

* Menținerea unui standard ridicat de igiena conform normelor in vigoare;

* Sa mențină în parametri optimi pierderile generate de bucătărie.

Oferim:

* Salariul competitiv;

* Oportunitatea de a lucra în unul dintre cele mai bune restaurante din Bistrița

* Contract de munca nedeterminat;

* Program flexibil sau full time

* Bonusuri de performanță

* Posibilitatea de cazare;

* Cafea și soft drinks

* O masă pe zi.

Te așteptăm în echipa Jacqueline!

Persoanele interesate de acest post sunt rugate sa transmită un C.V. sau săne contactați telefonic la 0 *********99 în intervalul 09-17, de luni până vineri, iar sâmbătă de la 09-14.

Localitate

Bistrita,

Bistrita-Nasaud

Bistrita-Nasaud, Bistrita
ID: 269047411