2. Locuri de munca
  3. Soferi - Servicii auto - Curierat
  4. Transport marfa - international
  5. Transport marfa - international - Arges
  6. Transport marfa - international - Pitesti
Dissegna Logistics Romania
Postat 08 mai 2024

Sofer TIR comunitate venit mediu 2750-3000 euro lunar

Salariu

2 750 - 3 000 €

Localizare

Pitesti

Nivelul de studii: CalificatNivelul de experienta: Entry-level (< 2ani)Mobilitatea postului: Necesita deplasariNumarul de posturi disponibile: 10

SC DISSEGNA LOGISTICS ROMANIA SRL, societate de transport italiana, cu sediul la Rossano, avand o flota de 120 de camioane in Bucuresti, angajeaza soferi C+E, cu experienta minima de 6 luni, in conditii avantajoase pentru COMUNITATE. Soferul trebuie sa detina:

- atestat CPI / CPC'95, card tahograf- pasaport pentru curse de Anglia

Descrierea jobului

Firma ofera pentru sejur de 8 saptamani cu 2 saptamani pauza (platite) in tarile tranzitate din EU, ANGLIA si ELVETIA:

- diurna de 79 euro/ zi

- bonusuri pentru descarcari in Anglia si Elvetia

- bonus pentru vechime in firma

- alte bonusuri pentru performanta intre 100-250 euro/luna

- venit mediu lunar net 2750 - 3000 euro (diurna+salariu+bonusuri)

- training de inițiere la începutul activității în cadrul companiei;

- punctualitate si corectitudine la plata salariului;

- avans la plecarea in cursa

- flotă modernă de camioane SCANIA, MERCEDES

- aparate de taxat automate pentru fiecare tara

- dispecerat în limba română cu acoperire de 24/7;

- decontarea parcărilor securizate;

- avansuri săptămânale la cerere;

- deplasarea la schimb se face cu microbuzul firmei din toata Romania catre garajul din Italia si retur

- se lucreaza cu semiremorci prelata, box si frig Pentru informatii suplimentare puteti suna de luni pana vineri intre orele 09,00 – 17,00 la telefon 07********95

Descrierea companiei

SC DISSEGNA LOGISTICS ROMANIA SRL este o companie de transport international de marfa ca parte din cunoscuta companie italiana de transport: F.LLI DISSEGNA SRL. cu o traditie in Europa de peste 25 de ani, situata la doar cativa kilometri de porturile Venetia si Marghera. Aflata intr-o continua dezvoltare, compania a ajuns in topul companiilor de transport datorita preciziei, punctualitatii si calitatii serviciilor oferite.

Sediul din Romania se afla in Bucuresti, sector 4, str. Emil Racovita, nr. 25

Localitate

Pitesti,

Arges

Arges, Pitesti
ID: 251356358