Mesaje
  1. Pagina principală
  2. Locuri de munca
  3. Soferi - Servicii auto - Curierat
  4. Transport marfa - international
  5. Transport marfa - international - Timis
  6. Transport marfa - international - Timisoara
Postat 31 august 2021

Sofer comunitate categoria C+E - 40 tone

  • 2 450 - 2 800 €

    (Salariu negociabil)

  • Tip job

    Full time

  • Timisoara, Timis

  • Mobilitatea postului: Necesita deplasari

Descriere

SC DAIO LOGISTIK LINE SRL situata in Timisoara, cu o vechime de 6 ani in domeniul transporturilor, angajeaza SOFERI PROFESIONISTI (cu experienta, sau echipaje gata formate)

Dacă ești o persoană dinamică, ordonată, cu simțul răspunderii și îți plac șoferia și călătoriile te așteptăm cu drag în echipa noastră.

CERINȚE OBLIGATORII:

  • Permis de conducere categoria C + E
  • Card digital pentru tahograf
  • Atestat profesional pentru transport marfă
  • Fără cazier judiciar
  • Fără antecedente rutiere grave
  • Disponibilitate deplasare în UE 8 săptămâni cu 2 săptămâni acasă
  • Cunoștinte minime de mecanică auto
  • Constituie un avantaj mare cunoașterea unei limbi de circulație internațională la nivel conversațional
  • Disponibilitate pentru muncă și devotament
  • Abilități de comunicare, planificare și organizare a activităților

RESPONSABILITĂȚI:

  • Transportul de mărfuri pe rute internaționale conform instrucțiunilor primite de la dispecerat
  • Încărcarea și descărcarea în condiții de siguranță a camionului
  • Comunicarea permanentă cu dispeceratul privind desfășurarea transportului și eventuale incidente
  • Executarea asigurării încărcăturii în conformitate cu reglementările aplicabile
  • Integritatea autovehiculului pe care îl are în primire cât și integritatea mărfurilor transportate
  • Îngrijirea, întreținerea și inspecția vehiculului
  • Întreținerea autovehiculului și exploatarea acestuia în conformitate cu instrucțiunile prevazute în cartea sa tehnică
  • Aptitudini de utilizare a smartphone-ului: Whats App, fotografii, video, expediere, etc.

OFERIM:

  • Salarizare fixă în țară + diurnă deplasare
  • Contract de muncă și salarizare la timp
  • Program de lucru legal cu respectarea timpilor de odihna si condus
  • Dispecerat si Asistenta tehnica 24/7 in lb. Romana
  • Bonusuri in functie de vechime si performante
  •  Aparate de taxare la bord, pentru toate tarile tranzitate
  • Card de alimentare cu motorina si AD-blue
  • Telefon servici
  • Flota moderna de vehicule complet echipate pentru siguranta si comoditatea ta (MAN Euro 6)
  • Se tranziteaza majoritatea tarilor din Europa cat si Tari NON-UE (Elvetia, Norvegia etc.)

Pentru mai multe detalii va rugam sa ne contactati telefonic sau pe e-mail. NU RASPUNDEM LA MESAJE!

ID: 220304338

DANIEL

Pe OLX din aprilie 2019

xxx xxx xxx

Urmareste-ne pe

Descarca aplicatia pentru telefon din