2. Locuri de munca
  3. Soferi - Servicii auto - Curierat
  4. Transport marfa - intern
  5. Transport marfa - intern - Bucuresti - Ilfov
  6. Transport marfa - intern - Chitila
Postat 28 mai 2024

Sofer autoturisme si camionete

Localizare

Chitila

Nivelul de studii: CalificatNivelul de experienta: Entry-level (< 2ani)Program de munca: Program normalPermis de Conducere: B

Descriere

Despre noi:

FEPRA SA este o societate destinată preluării responsabilității producătorilor și importatorilor care pun pe piața din România ambalaje și deșeuri de ambalaj, în vederea realizării obligațiilor legale de reciclare și valorificare ale acestora.

Descrierea postului:

- realizarea activitatii de transport, cu respectarea tuturor reglementarilor in vigoare privind circulatia pe drumurile publice;

- mentinerea autovehiculului din dotare in parametri optimi si realizarea tuturor activitatilor legate de revizia, inregistrarea si asigurarea acestuia;

Candidatul ideal:

- executa toate dispozitiile date de seful direct astfel incat sa fie realizat un grad sporit de siguranta a circulatiei conform legislatiei in vigoare;

- conduce numai autovehiculele pe care i se dau in primire si pentru care are permis valabil de conducere;

- completeaza zilnic foaia de parcurs la plecarea si sosirea din cursa;

- inainte de plecarea in cursa verifica daca autovehiculul corespunde cerintelor tehnice, daca are toate documentele asupra sa si daca are aprobarea persoanelor competente pentru efectuarea cursei;

- pastreaza actele masinii si documentele de transport in conditii corespunzatoare si le prezinta, la cerere, oganelor de control ale politiei rutiere;

- respecta, pe cat posibil, viteza economica de consum a autovehiculului pentru incadrarea consumului de carburant in limitele de consum raportat la 100 de km echivalenti;

- asigura efectuarea la termen a reviziei tehnice a autovehiculului;

- asigura, cu cel putin o luna inainte de expirare, reinnoirea contractului de asigurare obligatorie si facultativa;

- colecteaza deseuri : se ocupa de incarcarea si uneori descarcarea acestora;

Localitate

Chitila,

Bucuresti - Ilfov

Bucuresti - Ilfov, Chitila
ID: 270536402