2. Locuri de munca
  3. Lucratori productie - depozit - logistica
  4. Personal necalificat
  5. Personal necalificat - Brasov
  6. Personal necalificat - Brasov
BILKA
Postat Azi la 10:29

Servant Pompier - BRASOV

Localizare

Brasov

Descriere

Candidatul Ideal

Candidatul ideal prezinta aptitudini de organizare, spirit de echipa si bune abilitati de comunicare.

Descrierea jobului

Cerinte:

- Studii medii;

- Certificat atestare servant pompier sau adeverinta care sa ateste calificarea de servant pompier/ inceperea unui curs in domeniu;

- Curs prim-ajutor;

- Cunostinte privind legislatia din domeniul PSI-SU;

- Experienta in domeniu PSI-SU cel putin 1 an;

- Capacitatea de a intelege si de a interpreta planuri de senzoristica, de amplasament si de pozitionare a mijloacelor tehnice de aparare impotriva incendiilor;

- Seriozitate, confidentialitate, initiativa, loialitate, spirit de echipa, respect fata de cei cu care intra in contact, punctualitate;

- Capacitate de organizare a locului de munca, de verificare a documentelor specifice activitatii PSI-SU;

- Disponibilitate de lucru in ture, inclusiv de noapte;

Responsabilitati:

- Participa la instruiri si isi insuseste cunostintele si abilitatile necesare;

- Efectueaza rondul si verificarile zilnice;

- Inspecteaza perimetrele amplasamentelor asigurandu-se ca nu au aparut diverse probleme pe linie de PSI-SU;

- Aduce la cunostinta sefului ierarhic superior neconformitatile identificate pe linie de PSI-SU; - Intervine in cazul situatiilor de urgenta (incendiu, cutremur, etc.);

- Propune actiuni de imbunatatire specifice domeniului.

Descrierea companiei

BILKA este o companie 100% romaneasca, specializata in productia si dezvoltarea de sisteme complete pentru acoperisuri (tigla metalica, sistem pluvial si accesorii) pentru constructii rezidentiale si industriale.

In cei 17 ani de activitate, BILKA a devenit un important angajator pe piata muncii din Brasov, dezvoltandu-si numarul de angajati constant. Daca in anul infiintarii, 2007, compania inregistra 2 angajati, in prezent numarul acestora a ajuns la peste 600 si este in continua crestere.

Ca lider de piata, pozitie pe care compania o ocupa inca din anul 2012, BILKA investeste continuu in expansiune si imbunatatirea serviciilor si produselor, bazandu-se pe tehnologii de ultima ora, dar si pe angajati bine pregatiti.

Strategia si valorile dupa care BILKA se ghideaza implica dezvoltarea portofoliului de produse, dar si a personalului, pentru ca impreuna sa conduca spre o evolutie de succes.

Localitate

Brasov,

Brasov

Brasov
ID: 249111485