2. Locuri de munca
  3. Ingineri - Meseriasi - Constructori
  4. Ingineri
  5. Ingineri - Bistrita-Nasaud
  6. Ingineri - Bistrita
Postat 24 aprilie 2024

Sef de santier/Manager de proiect

Salariu

8 000 - 12 000 lei

Localizare

Bistrita

Nivelul de studii: AbsolventNivelul de experienta: Fara experientaMobilitatea postului: Necesita deplasariProgram de munca: Program normalNumarul de posturi disponibile: 2CUI / CIF: 34811163

Noi suntem ALCAD STRUCT si căutam Sef de santier/Manager de proiect talentat pentru a se alătura echipei noastre! Ești pasionat de domeniul construcțiilor și dorești să participi la proiecte de succes? Te așteptăm în echipa noastră!

Despre companie:

Suntem o companie în creștere rapidă ce acționează în domeniul construcțiilor atât în proiectare, cât și în execuție. Ne mândrim cu o echipă de profesioniști dedicați, care oferă soluții de înaltă calitate clienților noștri.

Descrierea jobului:

  • Elaboreaza graficele de executie pentru proiectele viitoare si actuale;

  • Se asigura de respectarea termenelor contractuale și a bugetului alocat;

  • Colaborarea cu echipa de proiect, arhitecți, ingineri și subcontractori;

  • Monitorizarea progresului lucrărilor și identificarea soluțiilor la problemele neprevăzute;

  • Preia șantierul (participă la predarea -primirea amplasamentului, verifică situația în teren, realizează măsurători preliminare, evidențiază eventualele probleme tehnice);

  • Organizează și programează lucrările în șantier urmărind respectarea termenelor de execuție asumate prin graficul de execuție aprobat de beneficiar;

  • Gestionează planul operativ de securitate și sănătate în muncă (S.S.M.);

  • Gestionează, planifică și urmărește activitatea entităților subcontractante;

  • Intocmeste necesarul de materiale, resurse financiare, resurse umane si stabileste termenele pentru aprovizionare;

  • Urmărește asigurarea parametrilor de calitate a lucrărilor în conformitate cu exigențele beneficiarului cuprinse în caietele de sarcini și normativele specifice în vigoare;

  • Contabilizează lucrările aflate în curs de execuție, în vederea întocmirii situațiilor de plată și le înaintează dirigintelui de șantier pentru verificarea conformității;

  • Participa la intocmirea documentelor santierului conform cerintelor Beneficiarului si ale legislatiei in vigoare;

Cerințe minime orientative:

  • Studii superioare în domeniul construcțiilor sau domenii tehnice conexe;

  • Experienta min. 2 ani intr-un rol similar in domeniul constructiilor.

  • Intelegerea proiectelor tehnice de constructii si instalatii.

  • Utilizator de AutoCAD, MS Office (Excel, Word), MS Project.

  • Atitudine proactivă și orientare spre rezultate.

    Oferim:

  • Seriozitate!

  • Un salariu competitiv și un pachet de beneficii atractive raportate la experiență și performanță;

  • Cazare si diurna pentru deplasari

  • Bonusuri pentru realizari

  • Oportunitatea de a contribui la proiecte importante;

  • O echipă dinamică și un mediu de lucru competitiv;

  • Posibilități de dezvoltare profesională prin participare la cursuri, targuri nationale si internationale, etc.

Localitate

Bistrita,

Bistrita-Nasaud

Bistrita-Nasaud, Bistrita
ID: 269131105