2. Locuri de munca
  3. Personal administrativ - secretariat
  4. Asistent manager si secretariat
  5. Asistent manager si secretariat - Bihor
  6. Asistent manager si secretariat - Oradea
Postat 21 mai 2024

secretar birou notarial

Salariu

3 500 - 4 000 lei

Localizare

Oradea

Nivelul de studii: AbsolventNivelul de experienta: Mid-level (2-5 ani)Mobilitatea postului: Prezenta la locul de muncaProgram de munca: Program normal

Biroul Notarial în curs de constituire, cu sediul în Oradea, angajează secretar/ă care să corespundă următoarelor cerințe:

- Experiență de cel puțin 1 an în activitate notarială (secretariat notarial, operator redactare acte notariale etc.)

- Studii superioare în domeniul juridic, cunoștințe de legislație specifică și cunoștințe minime de contabilitate primară

- Experiență și rapiditate în tehnoredactarea actelor notariale în conformitate cu documentația disponibilă și cerințele clientului, ortografierea corectă a textelor astfel redactate

- Experiența în lucrul cu registrele, arhiva notarială și ghidurile de evaluare

- Experiență în operarea PC-ului și a pachetului MS Office: Word, Excel, Outlook, precum și Eterra și Infonot

– Excelente abilități de comunicare și relaționare interumană (amabilitate și deschidere față de clienți, răbdare, atenție la detalii, capacitate de organizare)

– cunoașterea limbii engleze/maghiare reprezintă un avantaj.

Printre atribuțiile postului, se enumeră:

– relația directă cu publicul

– verificarea și păstrarea documentațiilor necesare întocmirii tuturor actelor notariale

– redactare de acte notariale: declarații, procuri, contracte, etc;

– verificări și înscrieri în registrele notariale și INFONOT;

– gestionarea activitatii cu cartea funciara, a activităților de corespondență, de secretariat și de arhivă

Persoanele interesate pot depune cererea de intenție și CV, iar după analizarea acestora vă vom contacta noi.

Localitate

Oradea,

Bihor

Bihor, Oradea
ID: 270526363