2. Locuri de munca
  3. Soferi - Servicii auto - Curierat
  4. Transport marfa - intern
  5. Transport marfa - intern - Sibiu
  6. Transport marfa - intern - Sibiu
Postat 13 mai 2024

SCANDIA FOOD angajam Sofer

Localizare

Sibiu

Va oferim: salariu atractiv, tichete de masa si alte beneficii

Candidatul Ideal

  • Permis de conducere categoria C+E

  • Experiență în conducerea TIR-urilor: Experiență anterioară în functia de șofer de camion este necesară.

  • Atestat transport valabil

  • Cartela tahograf constituie un avantaj

  • Cunoștințe de mecanică de bază: Abilitatea de a efectua reparații minore și întreținere de rutină a vehiculului.

  • Bune abilități de comunicare: Pentru a interacționa eficient cu clienții, colegii și alte părți interesate.

Descrierea jobului

  • Transportul mărfurilor: Asigurarea transportului sigur și eficient al mărfurilor între diferite locații din interiorul țării, respectând termenele limită stabilite.

  • Încărcarea și descărcarea mărfurilor: Supravegherea sau asistarea la încărcarea și descărcarea mărfurilor, asigurându-se că acestea sunt manipulare corect pentru a preveni deteriorarea.

  • Menținerea vehiculului: Verificarea regulată a stării tehnice a camionului și efectuarea de întrețineri minore dacă este necesar. Raportarea oricăror probleme majore atelierului de reparații.

  • Documentație: Completarea corectă a tuturor documentelor necesare

  • Respectarea legislației: Cunoașterea și respectarea strictă a legislației rutiere și a regulamentelor privind transportul de mărfuri, inclusiv limitele de viteză, orele de conducere și odihnă.

Localitate

Sibiu,

Sibiu

Sibiu
ID: 269650302