2. Locuri de munca
  3. Personal hotelier - restaurant
  4. Personal receptie si administratie
  5. Personal receptie si administratie - Prahova
  6. Personal receptie si administratie - Ploiesti
Postat 30 mai 2024

SC Terraverde Srl-Angajaza Contabil

Localizare

Ploiesti

Nivelul de studii: CalificatNivelul de experienta: Mid-level (2-5 ani)Mobilitatea postului: Prezenta la locul de muncaProgram de munca: Program normalNumarul de posturi disponibile: 1

Descriere

Responsabilitati:

Efectueaza inregistrarile contabile, inclusiv alocarea pe centre de cost a cheltuielilor inregistrate;

Verifica lunar jurnalele de TVA, concordanta datelor cu balanta sintetica si analitica;

Intocmeste evidenta mijloacelor fixe, a amortizarii acestora, precum si evidenta amortizarii fiscale;

Intocmeste evidenta obiectelor de inventar, in conformitate cu inregistrarile contabile;

Verifica acuratetea si corectitudinea documentelor primare si a evidentei contabile;

Participa activ la efectuarea lucrarilor de inchidere de luna/trimestru/an;

Efectueaza componenta soldurilor si intocmeste confirmari sold clienti/furnizori;

Intocmeste rapoarte periodice si mentine relatia cu institutiile publice si cu partenerii: clienti si furnizori;

Pastreaza si arhiveaza documentele financiar-contabile in conditii de siguranta, respectand cerintele legislatiei specifice in vigoare;

Asigura suportul solicitat in relatia cu auditorii financiari;

Urmareste si pune in aplicare schimbarile legislative care apar.

Intocmeste fisierul de plati si efectueaza platile conform indicatiilor primite si Inregistreaza zilnic extrasele de cont

Intocmeste rapoartele solicitate de catre management

Cerinte:

Minim 3 ani experienta in contabilitate.

Absolvent de studii superioare economice

Abilitati de analiza si sinteza, atentie la detalii, meticulozitate;

Foarte bune abilitati de comunicare si interactiune;

Cunostinte bune de PC (excel nivel mediu);

Cunostinte la zi de legislatie financiar-contabila, fiscalitate si contabilitate de gestiune.

Beneficii:

 Contract de munca pe perioada nedeterminata;

 Pachet salarial motivant in acord cu politica companiei si aria de responsabilitate a postului

 Tichete de masa

 Program de lucru de 8 ore/zi de luni pana vineri: 8:00-16:00

 Decontare transport daca locuiesti in afara orasului Ploiesti

 Posibilitati de dezvoltare personala si profesionala prin metode specific

Daca acest job este oportun pentru cariera ta, sau daca cunosti persoane interesate,ne poti contacta telefonic la numarul 07******81 sau ne poti trimite CV-ul pe adresa noastra de e-mail.

Localitate

Ploiesti,

Prahova

Prahova, Ploiesti
ID: 265341675