2. Locuri de munca
  3. Lucratori productie - depozit - logistica
  4. Gestionari depozit si coordonatori
  5. Gestionari depozit si coordonatori - Cluj
  6. Gestionari depozit si coordonatori - Cluj-Napoca
Postat 26 aprilie 2024

Responsabil Achizitii - Import si Distributie Vinuri si Bauturi - Cluj

Salariu

4 000 - 6 500 lei

Localizare

Cluj-Napoca

Nivelul de studii: CalificatNivelul de experienta: Mid-level (2-5 ani)Mobilitatea postului: Prezenta la locul de muncaProgram de munca: Program normalNumarul de posturi disponibile: 1CUI / CIF: RO34401317

Descriere

Descrierea jobului:

  • Mentine relatia cu actualii furnizori si identifică potențiali noi furnizori, in funcție de cerintele interne;

  • Solicită oferte de preț și negociază condițiile comerciale (tarife, termene de plată, bonusuri, etc);

  • Redacteaza fișiere de comparație oferte;

  • Plasează comenzi la furnizori si urmareste ca tot fluxul de livrare sa fie in conformitate cu comanda plasată si termenele agreate;

  • Analizeaza si prelucreaza permanent date referitoare la nivelul stocurilor

  • Solicită oferte de transport pentru partida de marfă, în conformitate cu condițiile de livrare;

  • Receptioneaza marfa in system conform facturii finale si actelor de preulare a marfii din depozit;

  • Asigura suport pentru directorii zonali /sef depozit privind achizitia si livrarea de marfa;

Ce cautam?

O persoana dinamica, organizată, cu abilitați de comunicare si negociere, orientată către solutii si rezultate; si cat mai multe din urmatoarele competente:

  • Cunostinte avansate de gestiunea stocurilor si contabilitate constituie avantaj;

  • Foarte bune cunoștințe operare PC (pachetul Microsoft Office);

  • Cunostinte de limba engleza ( nivel mediu ).

Spirit de inițiativa, abilitatea de a lua decizii ar fi de asemenea apreciate.

Ce oferim?

  • Contract individual de munca semnat pe perioadă nedeterminată;

  • Pachet salarial competitiv (pe baza experienței, calificărilor și portofoliului de clienți/proiecte);

  • Bonusuri de performanță pentru realizări profesionale remarcabile (proiecte de succes, certificări și specializare avansată etc.);

  • Oportunități de dezvoltare continuă pentru a-ti consolida abilitățile profesionale și personale.

Despre noi:

Distribuim băuturi alcoolice în România din 2015, concentrându-ne în mare parte pe produse premium. Creșterea puternică a pieței naționale în ceea ce privește aceste produse se datorează și pasiunii puternice a echipei noastre pentru vinuri și băuturi spirtoase de calitate.

Lista noastră de vinuri cuprinde o selecție largă de vinuri românești si de import, dar și băuturi spirtoase de înaltă calitate.

Ne mândrim cu peste 2.000 de etichete, reprezentand toate regiunile importante si relevante in domeniu:

  • Atat din Lumea Veche - Franta, Italia, Spania, Ungaria, Germania, Grecia, Georgia,

  • Cat si din Lumea Noua - Chile, Argentina, Noua Zeelanda, Australia, Argentina,

  • si multe altele.

Be part of our story!

Localitate

Cluj-Napoca,

Cluj

Cluj, Cluj-Napoca
ID: 268933897