2. Locuri de munca
  3. Agenti - consultanti vanzari
  4. Reprezentanti vanzari
  5. Reprezentanti vanzari - Cluj
  6. Reprezentanti vanzari - Cluj-Napoca
Postat 28 mai 2024

Reprezentant vanzari produse farmaceutice

Salariu

800 - 2 000 €

Localizare

Cluj-Napoca

Nivelul de studii: NecalificatComision: Bază și comisionNivelul de experienta: Mid-level (2-5 ani)Mobilitatea postului: Prezenta la locul de muncaProgram de munca: Program normalNumarul de posturi disponibile: 1CUI / CIF: RO30593643

Descriere

Descrierea postului:

  • Prezentarea, promovarea si vanzarea produselor din portofoliu

  • Identificarea de noi clienti

  • Identificarea nevoilor clientilor, personalizarea si adaptarea ofertelor la cerintele si nevoile acestora

  • Rezolvarea eventualelor probleme aparute la clienti in colaborare cu celelalte departamente

  • Monitorizarea soldurilor clientilor si efectuarea de planificari de incasare a acestora

  • Respectarea planificarilor zilnice si indeplinirea obiectivelor specifice pentru acestea

  • Realizarea de analize si rapoarte despre activitatea depusa

  • Dezvoltarea permanenta a relatiei cu clientii in scopul atingerii obiectivelor companiei.

Descrierea jobului:

  • Full time

  • Contract de munca pe perioada nedeterminata

  • Salariu motivant

 Cerinte:

  • Experienta vanzari in piata farma de minim 2 ani

  • Persoana dinamica, orientata catre client, cu bune abilitați de comunicare, negociere și vanzare

  • Permis de conducere categoria B

  • Disponibilitate de a calatori in cadrul zonei arondate

  • Capacitatea de a mentine o relatie de business pe termen lung

  • Capacitatea de a gestiona eficient timpul de lucru

  • Sa stie cum sa primeasca un refuz cu zambetul pe buze

  • Responsabilitate fata de munca proprie si orientare catre atingerea rezultatelor

  • Studii medii/superioare

  • Cunostinte de utilizare PC

  • Cunostinte de utilizare Microsoft Office

Aplicare pe website-ul angajatorului

Procesul de aplicare se va desfășura pe website-ul angajatorului. După ce apeși pe „Aplică”, vei fi redirecționat către website-ul respectiv.

Localitate

Cluj-Napoca,

Cluj

Cluj, Cluj-Napoca
ID: 270250681