2. Locuri de munca
  3. Agenti - consultanti vanzari
  4. Reprezentanti vanzari
  5. Reprezentanti vanzari - Cluj
  6. Reprezentanti vanzari - Cluj-Napoca
Postat 25 aprilie 2024

Reprezentant vanzari / Agent de vanzari - National

Salariu

4 000 - 10 000 lei

Localizare

Cluj-Napoca

Nivelul de studii: CalificatNivelul de experienta: Entry-level (< 2ani)Mobilitatea postului: Necesita deplasariNumarul de posturi disponibile: 1CUI / CIF: RO15585523

Descriere

Candidatul Ideal

Căutam un coleg cu multă energie și ambiție, care să reprezinte compania noastră în fața clienților. Căutăm o persoană căreia să îi placă oamenii, să îi cunoască și să îi descopere. Căutăm un om de teren, un deschizător de uși!

Ai nevoie de răbdare, perseverență si etică. Este un job dinamic, ce presupune multă energie, multi-tasking și focus pe relații. Ne pasă de clienții noștri și vrem să le fim de folos. Vrem să avem relații frumoase și durabile cu ei.

Vei avea rolul de a crea relații bazate pe încredere cu fermierii și constructorii din zona alocată. Vei cunoaște clienții și vei contribui la dezvoltarea companiei MECANO VALMAR!

De ce avem nevoie de tine în echipa noastră?

Deoarece TU ne vei ajuta să devenim și mai cunoscuți pe piața de UTILAJE și să venim în ajutorul clienților atunci când întâmpină o problemă.

Cum ne vei ajuta, mai exact?

Vei fi minimum 3-4 din 5 zile pe teren, unde vei genera cereri de ofertă, vei fi alături de clienți, vei colabora cu aceștia și vei crea parteneriate de lungă durată. Le vei oferi clienților MECANO VALAMR cele mai bune soluții și, astfel, vei aduce plus valoare relației comerciale, prin simpla ta prezență în piață!

Descrierea jobului

Profilul persoanei căutate:

- experiență de minimum 2 ani în vânzări

- cunoștințe tehnice, ideal, în domeniile UTILAJELOR și de construcții

- foarte bune abilitați de organizare și gestionare a timpului și a mai multor sarcini în paralel

- orientare către client

- persoană proactivă, îndreptată spre rezultate

- permis de conducere categoria B

- disponibilitatea de a călători mult și dorința de a respecta procedurile firmei

- capacități comerciale și de relaționare puternice

- bună gestionare a task-urilor multiple: email, vizite, telefon, oferte, facturi, rapoarte etc.

Reprezintă un avantaj:

- studii superioare, ideal, profil tehnic

Care vor fi responsabilitățile tale?

Responsabilitățile pe care le vei avea îți vor duce cariera la înălțime, deoarece vei participa activ la realizarea obiectivelor de vânzări ale firmei. Căutăm oameni pasionați și proactivi, care să ne ajute să ne apropiem de clienții noștri și să menținem o relație cât mai bună cu ei!

Beneficii:

- vei lucra într-o echipă tânără și dinamică, în care dezvoltarea personală și performanța sunt foarte importante

- ai șansa de a deveni expert în utilaje, pentru că vei lucra pentru principalul importator de utilaje NOI din România

- ai oportunitatea de a lucra într-o companie care se transformă, din bună în excelentă

- ai posibilitatea de a te dezvolta personal, prin training-uri de specialitate;

- vei primi comision din vânzările realizate

- vei primi un salariu motivant

- vei beneficia de bonus-uri periodice, odată cu îndeplinirea obiectivelor

Descrierea companiei

Comercializam utilaje de transport, ridicat si stivuit, de constructii noi sau second hand, din stoc sau la comanda: stivuitoare diesel/benzina/GPL, electrice 3 si 4 roti, retractabile, pietonale, transpalete manuale si electrice, carucioare manipulare, platforme hidraulice, electroplatforme, tractoare electrice, incarcatoare frontale, excavatoare, etc.

Autorizati ISCIR. • Garantie, service, piese de schimb • Inchirieri stivuitoare • Tractari auto si utilaje.

MECANO VALMAR este o companie aflată în topul vânzărilor de utilaje din România, care și-a făcut loc între liderii din industrie grație unui mod de a face afaceri cu integritate și caracter. Acest model de business a fost creat și implementat de fondatorii acestei organizații. Cheia stă în oameni.

Scopul nostru este să contribuim la o schimbare majoră a mediului de afaceri din România, prin puterea exemplului. Produsele MECANO VALMAR poartă garanția calității, iar serviciile pe care le oferim poartă amprenta onestității și promptitudinii.

MECANO VALMAR are o experiență de 15 ani în domeniu, timp în care a stabilit relații solide cu peste 100 de furnizori de echipamente fiabile din întreaga lume. Oferta de utilaje de ridicat și de construcții cuprinde peste 1.000 de produse. Grupul MECANO VALMAR are o cifră de afaceri de peste 6 milioane de euro pe an.

La MECANO VALMAR, cu toții suntem pasionați de utilaje.

Suntem o echipă unită și ne comportăm ca atare. Vom face tot posibilul să te integrezi rapid în super-echipa noastră, iar procesul de învățare să fie cât mai facil. De-abia așteptăm să învățăm lucruri de la tine și să facem treabă bună împreună!

Localitate

Cluj-Napoca,

Cluj

Cluj, Cluj-Napoca
ID: 246705849