2. Locuri de munca
  3. Alte locuri de munca
  4. Alte locuri de munca - Brasov
  5. Alte locuri de munca - Prejmer
Postat 29 aprilie 2024

Recrutăm Tehnician caroserie și Tinichigiu în Brașov

Localizare

Prejmer

Tip contract

Determinat

Nivelul de studii: CalificatNivelul de experienta: Entry-level (< 2ani)Program de munca: Program normalNumarul de posturi disponibile: 2

Recrutăm rolul de Tehnician Caroserie și Tinichigiu pentru clientul nostru, o companie fondată în anul 1888, ce este specializată în fabricarea de caroserii de microbuze pentru adaptări de pasageri și autoutilitare, urmând instrucțiunile de calitate, siguranță și confort cerute de piață.

Concentrarea asupra inovației face ca produsele clientului nostru să fie la înălțimea cerințelor pieței, calitatea vehiculelor produse este garantată de ISO 9001:2008.

Detalii rol:

  • Locație: Prejmer, Brașov.

  • Program de lucru full-time L-V, orele 07.00-15.30.

  • Număr roluri disponibile: 2.

Profilul tău:

  • Ai absolvit un liceu cu specific tehnic (obligatoriu), facultatea reprezintă un avantaj;

  • Ai experiență într-un domeniu similar sau tehnic;

  • Ai cunoștințe tehnice solide;

  • Ai cunoștințe şi experiență in sudură, domeniul auto;

  • Cunoști rezistenta materialelor şi diverse tipuri de caroserii;

  • Ai capacitate de analiză şi atenţie la detalii, capacitatea de a sesiza defectele din producție;

  • Îți place să lucrezi în echipă, ai îndemânare, precizie, rigurozitate și perseverenţă;

  • Ești o persoană responsabilă, și ai capacitatea să gestionezi diverse situații dificile.

Atribuțiile tale:

Tehnician Caroserie:

  • Te informezi permanent şi îti însuşeşti: parametrii şi normele tehnice de realizare a lucrărilor de întreţinere şi reparaţii, tipurile şi parametrii funcţionali ai utilajelor, tipurile de lucrări, materiile prime şi materialele de bază folosite;

  • Cunoști modul de funcționare al echipamentelor, sculelor, dispozitivelor şi verificatoarelor utilizate;

  • Urmăreşti permanent aplicarea parametrilor de calitate impuși prin procedurile specifice sau prin instrucţiunile tehnologice;

  • Asamblezi utilajele şi efectuezi probele de funcţionare;

  • Studiezi documentațiile de asamblare, poziţionezi şi îmbini componentele;

  • Controlezi cu instrumente adecvate corectitudinea îmbinărilor, efectuezi controlul dimensional şi faci ajustări finale;

  • Execuți probe de mers în gol şi în sarcină constatând şi remediind deficiențele;

  • Te asiguri de buna funcţionarea a maşinilor, utilajelor şi a echipamentelor mecanice.

Tinichigiu auto:

  • Executi operaţii de reparaţie şi întreţinere a autovehiculelor;

  • Oferi soluţii optime din punct de vedere tehnic, calitativ, economic şi al siguranţei autovehiculului în circulaţie;

  • Te asiguri de buna funcţionarea a maşinilor, utilajelor şi a echipamentelor mecanice;

  • Colaborezi cu clienții oferind sfaturi competente în domeniul mentenanței autovehiculului;

  • Evaluezi gradului de uzură al caroseriei;

  • Executi lucrări de recondiționare de repere;

  • Executi lucrări de sudură pentru reperele nedemontabile;

  • Înlocuiesti geamurile fixe ale caroseriei;

  • Înlocuiesti reperele demontabile;

  • Verifici, întreții şi repari sistemele de acționare, închidere şi blocare.

Beneficiile tale:

  • Posibilitatea de a te dezvolta continuu într-o companie ce pune accent pe oameni;

  • Tichete de masă în valoare de 35 de lei pentru fiecare zi lucrată;

  • Prime de Paște și Crăciun;

  • Prime de producție și alte prime conform procedurilor interne;

  • Primă anuală din repartizarea profitului societății, în raport cu perioada lucrată în companie și diverse alte criterii de performanță;

  • Abonament medical după 6 luni de activitate;

  • Ore suplimentare plătite cu un spor de 100%.

Nu ezita să ne contactezi și să ceri mai multe detalii despre rol.

Doar candidații ce aplică avand CV complet actualizat, vor fi luați în considerare pentru interviu.*

*Doar candidații ce întrunesc criteriile specifice acestui rol vor fi contactați de către echipa noastră. Pentru că ne dorim să existe procese de recrutare transparente, menționăm că timpul mediu de răspuns este de maximum două săptămâni, iar detaliile legate de alte beneficii și partea salarială vor fi comunicate candidaților în prima etapă a procesului de recrutare.

Localitate

Prejmer,

Brasov

Brasov, Prejmer
ID: 268885094