2. Locuri de munca
  3. Agenti - consultanti vanzari
  4. Reprezentanti vanzari
  5. Reprezentanti vanzari - Bihor
  6. Reprezentanti vanzari - Oradea
Richard
Postat 14 mai 2024

Recrutam manager dezvoltare departament Vanzari la Motorevolution

Salariu

3 500 - 7 000 lei

Localizare

Oradea

Nivelul de studii: CalificatNivelul de experienta: Senior-level (> 5ani)Mobilitatea postului: Prezenta la locul de muncaNumarul de posturi disponibile: 1CUI / CIF: RO43214326

Cautam o persoana care are ca focus vanzarile, ii plac cifrele si isi doreste sa dezvolte relatii de incredere cu clientii nostrii.

  Care sa dezvolte departamentul de vanzari prin procese si proceduri interne eficiente.

  • Viziune

Viziunea MotoRevolution este de a deveni Lider pe piata din Romania si Europa in distributia vehiculelor electrice si de a crea o retea de Showroom-uri francizate, avand o echipa de oameni inspirati si motivati cu o viata transformata. Actiunile si rezultatele noastre au ca scop activitati care servesc societatii, fiind implicati activ dar si financiar in diferite proiecte sociale.

  •  Misiune

Misiunea MotoRevolution este de a dezvolta in urmatorii 7 ani o retea de 50 Showroom-uri si centre de service fixe si mobile care sa fie francizate , servind cel putin 960 de clienti anual cu cate un vehicul electric, pe 2 sau 3 roti, incepand cu 2023.

Parte a misiunii este de a integra, educa, specializa si personal necalificat acestia fiind tineri din mediile defavorizate si persoane cu handicap sau dizabilitati, minim 5 in fiecare an.

  • Valori

    -Il onoram pe Dumnezeu in toate activitatile de zi cu zi.

    -Investim in oamenii din echipa noastra si din societate.

    -Nu compromitem integritatea in favoarea profitului.

    -Respectam si iubim oamenii din jur, pentru ceea ce sunt.

    -Liderul pe care il avem ca model este Domnul Isus.

    -Omul potrivit, la locul potrivit, asa ne alegem echipa.

    -In orice situatie ne asiguram de Win-Win de ambele parti.

Motorevolution doreste sa ofere o solutie cat mai completa pentru utilizatorii sau pasionatii de vehicule electrice pe 2 sau 3 roti. Momentan activam in locatia din Oradea, str. Menumorut nr. 39.

Ce am realizat in ultimii 5 ani:

  • Am reusit sa servim clienti cu aprox. 1000 de vehicule electrice.

  • Am avut peste 5300 de lucrari finalizare in service.

  • Am reusit sa mentinem un feedback pozitiv de peste 8.5 din partea clientilor.

OBIECTIVELE pentru urmatoarea perioada pe acest rol:(2-4Luni)

  • Sa aducem alaturi de noi un lider care intelege si este foarte confortabil in vanzari si dezvoltarea unei echipe de vanzatori pentru urmatoarea perioada(6-12luni).

  • Sa crestem vanzarile de 3-4 vehicule saptamanal la 15 vehicule

  • Sa sistematizam cat mai clar si eficient procesele de vanzare si procedurile de lucru interne, ca procesul sa poata fi invatat de orice persoana noua in 2-4 sapatamani.

Responsabilitatile rolului:

  • Gestioneaza clientii din magazin interesati de achizitii vehicule electrice

  • Preia zilnic lead-urile din platformele on-line si ii trasforma in clienti

  • Raspunde telefonic cerintelor si creaza o oferta irezistibila pentru clienti

  • Propune Upsell si Crossell clientilor

  • Creaza strategii noi de vanzare si face planuri de implementare

  • Stabileste impreuna cu managerul planul de vanzari lunar si ofertele

  • Urmareste vanzarile finalizate si profitabilitatea saptamanala

Unde se desfasoara jobul:

  • In locatie stabila de la magazinul din Oradea, str. Menumorut nr. 39

  • Programul de lucru de la 8:30-17:00 L-V (pauza de masa de 13:00-13:30)

Beneficii:

Salariu fix si bonus din vanzari

Pentru a lua in considerare aplicarea dvs, ne intereseaza sa ne raspundeti la intrebarile din formularul urmator.

Aplicare pe website-ul angajatorului

Procesul de aplicare se va desfășura pe website-ul angajatorului. După ce apeși pe „Aplică”, vei fi redirecționat către website-ul respectiv.

Localitate

Oradea,

Bihor

Bihor, Oradea
ID: 249925471