2. Locuri de munca
  3. Personal hotelier - restaurant
  4. Personal receptie si administratie
  5. Personal receptie si administratie - Bucuresti - Ilfov
  6. Personal receptie si administratie - Bucuresti
  7. Personal receptie si administratie - Sectorul 1
Letitia Sabou
Postat 25 aprilie 2024

Receptioner hotel Grand Hotel Continental

Localizare

Bucuresti, Sectorul 1

Nivelul de studii: CalificatNivelul de experienta: Entry-level (< 2ani)Mobilitatea postului: Prezenta la locul de munca

Esti o persoana energica si zambitoare, iti place comunicarea si interactiunea cu oamenii intr-un mediu de lucru dinamic?

Inveti cu usurinta lucruri noi si te concentrezi pe realizarea sarcinilor si atingerea obiectivelor?

Reusesti sa iti organizezi activitatea proprie, sa fii eficient, activ si atent la detalii?

Te invitam sa descoperi o echipa tanara, creativa, dispusa sa te incurajeze, sa te asculte si sa-ti puna la dispozitie resursele necesare pentru a deveni cea mai buna versiune a ta.

Cerinte:

  • Cunostinte operare PC (Opera, Microsoft Excel, Word, internet);

  • Cunostinte limba engleza(superioare);

  • Diploma receptioner constituie un avantaj;

  • Minim 1 an experienta pe o functie similara.

Responsabilitati:

  • Intampina si primeste oaspetii hotelului si ofera un serviciu amabil si prietenos fiecarui oaspete;

  • Efectueaza in mod adecvat cazarea fiecarui oaspete, asigurandu-se de completarea exacta si completa a fisei de cazare;

  • Efectueaza serviciile suplimentare specifice sectorului de receptie: furnizare de informatii, transmiterea de mesaje, sortarea si distribuirea corespondentei, comenzi taxi;

  • Raspunde intrebarilor si solicitarilor oaspetilor atat personal cat si la telefon;

  • Preia rezervari;

  • Colaboreaza strans cu celelalte departamente cum ar fi departamentele de curatenie camere, vanzari, tehnic, alimentatie publica, etc,;

  • Informeaza despre evenimentele care au loc in hotel si cunoaste orarul de functionare al celorlalte puncte de vanzare din hotel;

  • Asigura ajutor oaspetilor, in limita responsabilitatilor postului.

Conditii:

  • Salariu atractiv;

  • Tichete de masa;

  • Transportul decontat.

Bucuresti - Ilfov

Bucuresti - Ilfov, Bucuresti, Sectorul 1
ID: 244703002