2. Locuri de munca
  3. Personal hotelier - restaurant
  4. Personal receptie si administratie
  5. Personal receptie si administratie - Constanta
  6. Personal receptie si administratie - Mamaia
Postat 06 aprilie 2024

Receptioner Hotel Dunarea (Mamaia)

Localizare

Mamaia

Nivelul de studii: CalificatNivelul de experienta: Mid-level (2-5 ani)Mobilitatea postului: Prezenta la locul de muncaProgram de munca: Necesita munca in ture de noapteNumarul de posturi disponibile: 1CUI / CIF: RO1901456

Descriere

Candidatul Ideal

  • interes și capacitate de a lucra ture de noapte

  • abilități bune de conversație în limba engleză

  • abilități bune de lucru cu calculatorul

  • capacitate de a soluționa probleme și de a lua decizii

  • personalitate caldă, prietenoasă

  • abilități excelente de comunicare

  • spirit de echipă

Descrierea jobului

  • răspunde pentru calitatea serviciilor de informare, rezervare și cazare oferite clienților hotelului

  • gestionează situația rezervărilor, confirmărilor și anulărilor

  • efectuează operații specifice pentru sosirea și plecarea oaspeților

  • preia și înregistrează rezervările de la clienți

  • acordă asistență oaspeților pe toată durata șederii și soluționează eventuale solicitări din partea acestora

  • încasează contravaloarea serviciilor prestate și emite facturile fiscale

Localitate

Mamaia,

Constanta

Constanta, Mamaia
ID: 268662773