2. Locuri de munca
  3. Personal hotelier - restaurant
  4. Personal receptie si administratie
  5. Personal receptie si administratie - Brasov
  6. Personal receptie si administratie - Brasov
Postat 09 mai 2024

Receptioner hotel Citrin - ture de noapte

Localizare

Brasov

Nivelul de studii: AbsolventNivelul de experienta: Fara experientaMobilitatea postului: Prezenta la locul de muncaProgram de munca: Program de lucru in tureDeschis pt studentiNumarul de posturi disponibile: 1

Descriere

Candidatul Ideal

- interes și capacitate de a lucra ture de noapte - interes și capacitate de a ajuta la servirea micului dejun - abilități bune de conversație în limba engleză - abilități bune de lucru cu calculatorul - capacitate de a soluționa probleme și de a lua decizii - personalitate caldă, prietenoasă - abilități excelente de comunicare - spirit de echipă - experiența în domeniu nu este obligatorie

Descrierea jobului

- răspunde pentru calitatea serviciilor de informare, rezervare și cazare oferite clienților hotelului - gestionează situația rezervărilor, confirmărilor și anulărilor - efectuează operații specifice pentru sosirea și plecarea oaspeților - preia și înregistrează rezervările de la clienți - acordă asistență oaspeților pe toată durata șederii și soluționează eventuale solicitări din partea acestora - în funcție de necesitate ajută la servirea micului dejun - încasează contravaloarea serviciilor prestate și emite facturile fiscale

Descrierea companiei

Hotel Citrin 3* este situat în zona zero administrativă a Brașovului, în imediat vecinătate a mall-ului AFI Brașov și dispune de 27 camere duble, sală de conferință, parcare etc.

Localitate

Brasov,

Brasov

Brasov
ID: 257026078