2. Locuri de munca
  3. Lucratori productie - depozit - logistica
  4. Personal necalificat
  5. Personal necalificat - Bucuresti - Ilfov
  6. Personal necalificat - Bucuresti
  7. Personal necalificat - Sectorul 6
Alina Dolniceanu
Postat 02 mai 2024

Personal curatenie/ Ingrijitor biobaza Bucuresti

Localizare

Bucuresti, Sectorul 6

Nivelul de studii: NecalificatNivelul de experienta: Entry-level (< 2ani)Mobilitatea postului: Prezenta la locul de muncaNumarul de posturi disponibile: 1

Descriere

Candidatul ideal:

·      Studii medii (liceale sau postliceale)

·      Cunostințe minime de lucru in cadrul laboratorului

·      Minim 1 am experienta in laborator sau domeniu medical (uman sau veterinar)

·      Persoana organizata, cu spirit dе echipa;

·      Indemanare si atentie la detalii;

·      Responsabilitate si rigurozitate.

·      Bune abilitati tehnice;

Descrierea jobului:

·      Participă la recepția animalelor sosite de la furnizori

·      Asigură transportul animalelor din cadrul unității către laboratoarele care utilizează animalele de experiență în funcție de necesități;

·      Pregateste materiile prime necesare in desfasurarea activitatii si instrumentele de lucru: ridica, transporta, încărca, descărca materiile prime;

·      Curata mecanic, igienizeaza si dezinfecteaza spatiile de lucru al animalelor/ custilor si volierelor in care sunt adapostie animalele din biobaza conform nevoilor fiecarei specii;

·      Ingrijeste animalele de experienţa: verifica zilnic sau de cate ori este nevoie conditiile de hrana, asternut, starea de sanatate;

·      Verifică instalațiile de gaze, sursele de energie electrică și de alimentare cu apă și comunică eventualele defecțiuni în timp util pentru remedierea acestora;

·      Inregistreaza in registrul/fisa de biobaza toate operatiunile, manoperele si actiunile efectuate la animalele din cadrul biobazei;

·      Spala, sterilizeaza, autoclaveaza (instrumentar) si sticlarie (spalat epubete, pregatit dopuri si pipete) pentru toate procedurile de lucru si activitatile terapeutice efectuate pe animale;

Bucuresti - Ilfov

Bucuresti - Ilfov, Bucuresti, Sectorul 6
ID: 245280765