2. Locuri de munca
  3. Personal hotelier - restaurant
  4. Bucatar - ajutor bucatar
  5. Bucatar - ajutor bucatar - Cluj
  6. Bucatar - ajutor bucatar - Floresti
Postat 28 mai 2024

Pensiune din Floresti cauta bucatar

Salariu

4 000 - 5 000 lei

Localizare

Floresti

Nivelul de studii: CalificatNivelul de experienta: Entry-level (< 2ani)Mobilitatea postului: Prezenta la locul de muncaProgram de munca: Program de lucru in tureNumarul de posturi disponibile: 1CUI / CIF: RO36989532

Descriere

Poziția: Bucătar

Candidat Ideal: Suntem în căutarea unui Bucătar talentat și experimentat să se alăture echipei noastre culinare de elită. Candidatul ideal ar trebui să aibă o pasiune profundă pentru gătit, o înțelegere solidă a tehnicilor culinare și abilitatea de a crea preparate inovatoare și delicioase.

Atribuții și Responsabilități:

  • Crearea, prepararea și prezentarea meniurilor conform standardelor restaurantului

  • Dezvoltarea și testarea de noi rețete pentru a diversifica meniul

  • Supravegherea și coordonarea echipei de bucătărie pentru asigurarea unei funcționări eficiente

  • Menținerea unui mediu de lucru curat și organizat, respectând standardele de igienă și siguranță alimentară

  • Gestionarea stocurilor de ingrediente și materiale, asigurând aprovizionarea continuă

  • Colaborarea cu managementul pentru optimizarea proceselor și îmbunătățirea experienței culinare a clienților

  • Instruirea și mentorarea personalului junior din bucătărie

Cerințe:

  • Experiență relevantă în bucătăria profesională, preferabil într-un restaurant de renume

  • Cunoștințe avansate de tehnici culinare și de prezentare a preparatelor

  • Creativitate și abilitatea de a dezvolta meniuri inovatoare

  • Excelente abilități de organizare și gestionare a timpului

  • Capacitatea de a lucra eficient sub presiune și de a respecta termenele stricte

  • Abilități de leadership și de comunicare eficientă cu echipa

  • Certificări relevante în domeniul culinar reprezintă un avantaj

Beneficii:

  • Oportunități de dezvoltare profesională și avansare în carieră

  • Bonusuri bazate pe performanță

  • Mediu de lucru dinamic și stimulant

Dacă ești un Bucătar dedicat, creativ și gata să te alături unei echipe de top, așteptăm cu nerăbdare să te cunoaștem!

Nu ezita să ne apelezi pentru mai multe informații la numărul de telefon 07*********29.

Localitate

Floresti,

Cluj

Cluj, Floresti
ID: 270543038