2. Locuri de munca
  3. Finante - contabilitate
  4. Contabilitate
  5. Contabilitate - Salaj
  6. Contabilitate - Simleu Silvaniei
Postat 18 aprilie 2024

Ottim Metal - Angajam Operator Baze Contabile si Logistica - Simleu

Salariu

1 - 3 000 lei

Localizare

Simleu Silvaniei

Nivelul de studii: CalificatNivelul de experienta: Mid-level (2-5 ani)Mobilitatea postului: Prezenta la locul de muncaRol deschis pentru persoane cu disabilitatiDeschis pt studentiNumarul de posturi disponibile: 1CUI / CIF: RO37463624

Descriere

Descrierea companiei:

Ottim Metal Romania cu sediul in Simleu Silvaniei,  parte a Grupului Ottim Germania, recunoscuți pentru construcții metalice de calitate superioară, adaptate nevoilor industriei. De la carcase la ansambluri complexe, proiectele sunt realizate cu precizie și dedicare. Echipa noastră tânără beneficiază de tehnologie de ultimă generație și un mediu ce promovează creșterea profesională.

Ca lideri în domeniu, ne bazăm pe inovație și un design avansat pentru a asigura cele mai bune soluții clienților noștri. Dacă ești pasionat de prelucrarea metalelor și vrei să te dezvolți într-un mediu dinamic, te așteptăm în echipa noastră.

Oferim:

  • Pachet salarial atractiv;

  • Tichete de masa;

  • Bonusuri de perfomanta;

  • Aigurare de viata si de accidente;

  • Cariera intr-o companie tanara de succes

Responsabilitati:

  • Contabilizeaza si inregistreaza deconturile;

  • Tine evidenta, intocmeste si introduce notele contabile de amortizare;

  • Intocmeste lista obiectelor de inventar in folosinta, in conformitate cu inregistrarile contabile;

  • Contabilizeaza si inregistreaza facturile furnizorilor;

  • Verifica si corecteaza jurnalul de cumparari si vanzari;

  • Colaboreaza la tinerea corecta si la zi a evidentei financiare si contabile;

  • Gestionarea comenzilor online

  • Verifica comenzile plasate online de către clienți;

  • Pregătește comenzile clienților;

  • Gestionearea documentelor implicate in procesul de distributie a marfurilor;

  • Inregistrarea corecta si la zi in programul de utilizare a datelor de contabilitate primara si gestiune contabila: facturi de intrare de marfa/ servicii;

  • Asigura transferul si procesarea de fisiere utilizand aplicatii specifice;

  • Asigura si raspunde de corectitudinea stocurilor din magaziile de care răspunde

  • Participă la inventarele periodice organizate

  • Coordonează recepţia cantitativă a mărfii

Candidatul ideal:

  • Minima experienta in contabilitate primara;

  • Cunostinte operare PC;

  • Cunostinte de limba engleza;

  • Sa dovedeasca spirit organizatoric, disciplina si meticulozitate in activitatea pe care o desfasoara;

  • Comunicativ/a – capacitatea de a lucra cu oamenii;

  • Punctualitate si initiativa;

  • Placerea de a lucra cu cifre;

Localitate

Simleu Silvaniei,

Salaj

Salaj, Simleu Silvaniei
ID: 269187501