2. Locuri de munca
  3. IT - Telecomunicatii
  4. IT - Telecomunicatii - Bucuresti - Ilfov
  5. IT - Telecomunicatii - Bucuresti
  6. IT - Telecomunicatii - Sectorul 5
Postat 23 aprilie 2024

Operator retele de telecomunicatii- Instalari, Service, Fibra optica

Localizare

Bucuresti, Sectorul 5

Nivelul de studii: CalificatNivelul de experienta: Mid-level (2-5 ani)Mobilitatea postului: Necesita deplasariProgram de munca: Program normal

Posturile sunt disponibile la nivel national, astfel angajarea se va face in judetul in care locuiesti.

Candidatul Ideal

  • Studii medii – dе preferat in domeniul tehnic;

  • permis dе conducere categoria B (obtinut cu cel putin un an in urma);

  • Reprezinta avantaj experienta in domenii precum: retelistica, depanare calculatoare, retele catv;

  • Spirit dе lucru in echipa;

  • Atentie la detalii si capacitate dе concentrare in situatii dе stres;

  • Disponibilitate pentru deplasari si program flexibil;

  • Disponibilitate si aptitudini pentru lucru la inaltime.

  • Descrierea jobului

  • In functiе de еxpеriеntа, cv-urile se vor selecta pеntru urmаtoarelе 4 posturi:

Tеhniciаn Fibrа optica:

  • executa lucrаri dе dezvoltаre, rеconfigurare si intrеtinеre a retelei de telecomunicatii de fibra optica;

  • comunica superiorului direct starea lucrarilor si a problemelor identificate;

  • asigura calitatea lucrarilor executate si respecta termenele prevazute;

  • mentenanta echipamente de telecomunicatii.

Instalari:

  • executa lucrari de instalare a serviciilor de telecomunicatii furnizate de catre societate.

  • asigura calitatea lucrarilor executate si respectarea termenelor prevazute;

Service:

  • ofera mentenanta echipamentelor de telecomunicatii;

  • asigura interventia si rezolvarea avariilor intr-un timp cat mai scurt posibil;

Constructie retea:

  • construieste si dezvolta infrastructura de telecomunicatii;

  • efectueaza activitati de sapare/ingropare cabluri, betonare si asfaltare;

  • incarca/descarca in/din mijloacele de transport, materialele necesare lucrarii.

Inca mai stai pe ganduri?

Atunci cere-ne mai multe detalii la telefon, trimite-ne CV-ul sau datele de contact si hai sa ne cunoastem la un interviu! Aici vom discuta detalii despre salariu, despre colaborarea de durata pe care ne-o dorim, despre contractul individual de munca si stabilitatea pe care o asiguram.

Bucuresti - Ilfov

Bucuresti - Ilfov, Bucuresti, Sectorul 5
ID: 260925944