2. Locuri de munca
  3. Ingineri - Meseriasi - Constructori
  4. Operatori utilaje
  5. Operatori utilaje - Neamt
  6. Operatori utilaje - Piatra Neamt
Postat 22 aprilie 2024

Operator producție mobilier / ambalare mobilier

Localizare

Piatra Neamt

Nivelul de studii: CalificatNivelul de experienta: Entry-level (< 2ani)Mobilitatea postului: Prezenta la locul de muncaProgram de munca: Program de lucru in ture

Descriere

Descrierea jobului:

  • Operarea masinii / utilajului pentru productia de mobilier

  • Prelucrarea reperelor din PAL melaminat pe masina (croire, cantuire sau gaurire) in conformitate cu schita si instructiunile de lucru

  • Prelucrarea ambalajului din carton conform schitei de lucru si pregatirea feroneriei aferente specifice postului de lucru

  • Verificarea calitatii produselor finite

  • Depozitarea pieselor de mobilier pe paleti

  • Intretinerea masinii primita in exploatare

  • Mentinerea ordinii si curateniei in aria de lucru si de productie

Cerinte:

  • Deprinderi in citirea unui desen tehnic

  • Atentie la detalii si capacitatea de a sesiza defecte

  • Lucru in echipa si respectarea regulilor de protectie

  • Precizie, indemanare, perseverenta, corectitudine

  • Preocupare pentru pregatire profesionala

  • Studii medii

  • Constituie un avantaj cunoasterea modului de programare si functionare a masinii din exploatare

  • Disponibilitatea de lucru in 2 schimburi

Oferta angajare:

  • Contract de munca pe perioada nedeterminata

  • Salariu negociabil in functie de experienta si cunostintele sau priceperea in domeniu

  • Venituri suplimentare in functie de performanta

  • Bonuri de masa

  • Decontare transport

Descrierea companiei

Suntem o afacere de familie înființată în anul 1995 din dorința de a aduce în casele oamenilor mobilier de calitate la prețuri competitive. Producem mobilier în serie din PAL melaminat pentru sufragerii, dormitoare, camere de copii și tineret, birouri, bucătării și holuri. Piesele de mobilier sunt vândute dezasamblate în cutii, fiind însoțite de scheme și instrucțiuni clare de montare și de accesoriile necesare.

Am început cu o echipă de 6 persoane și un spațiu de producție de 100 m2, iar astăzi ne mândrim cu o echipă de 100 de persoane specializate în toate etapele procesului de producție, ce dispune de un spațiu de 15.000 m2 și dotările tehnice necesare pentru a răspunde oricărei cerințe.

În urmă cu 4 ani am lansat haaus.ro, magazinul online cu ajutorul căruia produsele noastre ajung direct la clientul final.

Ce ne-am propus: Piața în care acționăm se află în ascensiune, și odată cu aceasta ne dorim să creștem și noi. În perioada următoare ne-am propus să investim în oameni și în utilajele pe care le folosim. Astfel, vrem să angajăm oameni motivați, care apreciază calitatea, munca în echipă și care își doresc să crească odată cu noi.

Nu ezita să ne contactezi dacă ai nevoie de informații suplimentare și ajutor în procesul de recrutare.

Localitate

Piatra Neamt,

Neamt

Neamt, Piatra Neamt
ID: 206005808