2. Locuri de munca
  3. Lucratori productie - depozit - logistica
  4. Operatori productie, confectioneri
  5. Operatori productie, confectioneri - Cluj
  6. Operatori productie, confectioneri - Cluj-Napoca
Postat 28 mai 2024

Operator producție (asamblare prototipuri)

Localizare

Cluj-Napoca

Nivelul de studii: AbsolventNivelul de experienta: Mid-level (2-5 ani)Mobilitatea postului: Prezenta la locul de muncaProgram de munca: Program normalNumarul de posturi disponibile: 2CUI / CIF: RO12854953

Descriere

Grup: SFC Energy AG

Firmă: SFC Energy Power SRL

Divizie: Bobine și motoare liniare

Ca și coleg/ă în echipa de dezvoltare de produs, vei realizare împreună cu inginerii prototipuri pentru produsele diviziei de bobine și motoare liniare, în conformitate cu cerințele clienților.

Procesul de producție cuprinde mai multe etape, unde vei fi implicat direct: bobinare, plantare și asamblare de elemente electronice, încapsulare.

Suntem în continuă expansiune, așa că așteptăm cu mare drag aplicația ta!

Ce responsabilități vei avea:

  • Vei fi implicat(ă) în procesul zilnic de dezvoltare a prototipurilor de produse;

  • Vei propune și implementa soluții pentru îmbunătățirea asamblarării acestor produse, în baza experienței în domeniu;

  • Vei lucra rapid și eficient pentru a implementa soluții gândite în echipă pentru crearea produselor;

  • Vei oferi informații relevante legat de proces inginerilor de proiect și celor de proiectare, pentru a ajuta la crearea desenelor tehnice și a procedurilor de lucru;

  • Vei verifica, testa și măsura cu instrumente specifice, componentele mecanice și electronice utilizate;

  • În cazul apariție unor defecte, vei analiza cauza și vei propune măsuri adecvate de remediere a acestora.

  • Te vei asigura de buna funcționare a echipamentelor cu care lucrezi și de întreținerea acestora.

  • Vei menține locul de muncă în conformitate cu standardele interne de organizare și curățenie.

Profilul candidatului dorit:

  • Absolvent de școală profesională sau diplomă în domeniul tehnic: ex. electromecanică/electronică/ electrotehnică/ mecanică;

  • Experiență în asamblarea de echipamente/ montaj pentru domeniul tehnic;

  • Experiență anterioară în execuție de prototipuri/ monste, produse unicat sau poriecte, în domeniul tehnic, constituie un avantaj;

  • Cunoștințe de bază în funcționare electrică/ electronică;

  • Cunoștinșe de bază în utilizare a unor instrumente de măsură adecvate;

  • Abilități de citire a unui desen tehnic;

  • Cunoștințe de limba engleză la nivel mediu;

  • Disponibilitate la deplasări în Olanda, pentru învățarea unor procese și transferul lor în România.

Ce îți oferim noi:

  • Salariul constituit din parte fixă,

  • Bonusuri de Crăciun, Paște și zi de naștere;

  • Tichete de masă în valoare de 40 RON/zi;

  • Asigurare privată de sănătate;

  • Decontare transport;

  • Fructe și cafea la sediul companiei;

  • Bookster;

  • Mediu internațional de lucru, cu echipe din România și Olanda;

  • Oportunitatea de a face parte dintr-o companie în plină expansiune, care încurajează libertatea/independența, creșterea personală și profesională;

  • Echilibru excelent între viața profesională și viața privată, cu operare doar într-un singur schimb;

  • Program de lucru flexibil cu start de la ora 06:00/ 07:00).

Dacă acest rol prezintă interes pentru tine, te invităm să aplici la anunț.

Localitate

Cluj-Napoca,

Cluj

Cluj, Cluj-Napoca
ID: 267898857