2. Locuri de munca
  3. Finante - contabilitate
  4. Altele
  5. Altele - Arad
  6. Altele - Ineu
Postat 18 aprilie 2024

Operator contabilitate primara , facturare , secretariat

Salariu

2 700 - 2 800 lei

Localizare

Ineu

Nivelul de studii: StudentNivelul de experienta: Mid-level (2-5 ani)Mobilitatea postului: Prezenta la locul de muncaNumarul de posturi disponibile: 1CUI / CIF: Ro1715607

Descriere

RESPONSABILITATI:

• Cunoaste, intelege si contribuie la realizarea politicilor si obiectivelor organizatiei;

• Emitere facturi, NIR-uri, chitante, dispozitii de plata, incasare BO, CEC

• Menținere relație cu banca(obține scrisorii de garanție, BO, file CEC si altele)

• Inregistrarea corecta si la zi in programul utilizat a tuturor datelor de contabilitate primara si gestiune contabila: facturi de intrare de marfa, facturi de cheltuieli, incasari si plati prin orice instrumente de incasare / plata, deconturi de cheltuieli, bonuri de consum, etc

• Realizarea lunara a ordinelor de compensare acolo unde este cazul cu diversi furnizori

• Rezolvarea problemelor aparute in urma unor modificari ale facturilor comenz cerute de clienti

• Evidenta soldurilor clientilor debitori si urmarirea incasarilor la termen a facturilor emise catre clienti

• Trimiterea instiintarilor clientilor care au intarzieri la plata

• Arhivarea ordonata a tuturor documentelor

• Tinerea la zi a evidentelor pe furnizori si urmarirea efectuarii platilor la scadenta.

• Colaborarea stransa cu celalalte departamente ale societatii.

• Se achita de atributiile prevazute in fisa postului si de sarcinile concrete de munca conform criteriilor de performanta ale postului;

• Efectuarea comenzilor de transport

Preluarea documentelor si inresitrarea lor

• Realizeaza rapoarte in domeniul de activitate de cate ori este cerut de management sau de cate ori considera necesar ca sa evidentieze ceva

Cunostinte Office obligatoriu

Limba Engleza nivel mediu

Locatia pentru job este in Ineu jud. Arad

Localitate

Ineu,

Arad

Arad, Ineu
ID: 234919016