2. Locuri de munca
  3. Personal administrativ - secretariat
  4. Asistent manager si secretariat
  5. Asistent manager si secretariat - Bucuresti - Ilfov
  6. Asistent manager si secretariat - Bucuresti
  7. Asistent manager si secretariat - Sectorul 2
Postat 30 aprilie 2024

Office Assistant

Salariu

2 500 - 2 700 lei

Localizare

Bucuresti, Sectorul 2

Nivelul de studii: AbsolventNivelul de experienta: Entry-level (< 2ani)Mobilitatea postului: Prezenta la locul de muncaProgram de munca: Program normalDeschis pt studentiNumarul de posturi disponibile: 1

Poziția de Office Assistant reprezintă o parte vitală a echipei noastre, asigurând un mediu de lucru organizat și primitor pentru angajați și vizitatori. Persoana care ocupă acest rol va fi responsabilă pentru gestionarea primului punct de contact cu clienții, angajații și furnizorii noștri, precum și pentru furnizarea unui suport administrativ esențial departamentelor interne.

Cerințe:

  • Experiență anterioară într-o poziție similară sau în domeniul serviciilor clienți este un avantaj.

  • Abilități excelente de comunicare verbală și scrisă atat in limba romana cat si in limba engleza.

  • Capacitatea de a gestiona sarcini multiple și de a prioritiza eficient.

  • Atitudine proactivă și orientată către rezultate.

  • Abilități bune de gestionare a timpului și atenție la detalii.

  • Cunoștințe solide de utilizare a computerului și a programelor Microsoft Office.

  • Capacitatea de a lucra într-un mediu dinamic și de a se adapta rapid la schimbări.

  • Diploma de studii medii este necesară, iar studiile superioare reprezintă un avantaj.

Descrierea jobului:

Recepție și Asistență la Birou

  • Primirea vizitatorilor, gestionarea apelurilor telefonice/e-mailurilor companiei și a corespondenței

  • Îndrumarea vizitatorilor către departamentele sau persoanele relevante

  • Asigurarea unui mediu primitor și profesionist în zona de recepție​

Gestionarea Programărilor

  • Programarea întâlnirilor și a rezervărilor pentru sălile de conferințeCoordonarea programelor angajaților pentru întâlniri și evenimente

Suport Administrativ

  • Asigurarea suportului administrativ pentru departamentele interne, inclusiv gestionarea corespondenței, redactarea și formatarea documentelor, precum și gestionarea bazelor de date

  • Ajutarea în organizarea evenimentelor de birou și a activităților de team building

Gestionarea Materialelor de Birou

  • Monitorizarea și reîmprospătarea stocului de echipamente de birou, inclusiv a materialelor de papetărie și a altor necesități

  • Comandarea și gestionarea eficientă a materialelor de birou și a echipamentelor de birou necesare

Colaborare Interdepartamentală

  • Colaborarea strânsă cu departamentele interne pentru a asigura o comunicare eficientă și o colaborare productivă

  • Asigurarea că solicitările interne sunt tratate prompt și profesionist

Beneficii:

  • Salariul stabil

  • Biroul in zona Pipera- cu un program clasic (luni - vineri)

  • Reducere in reteaua Dodo Pizza

  • Tichete de masa ( 35lei/zi)

  • Decont transport in comun

  • Oportunitate excelentă de a pasi in domeniul HR.

Bucuresti - Ilfov

Bucuresti - Ilfov, Bucuresti, Sectorul 2
ID: 269421459