2. Locuri de munca
  3. Alte locuri de munca
  4. Alte locuri de munca - Timis
  5. Alte locuri de munca - Timisoara
Postat 13 mai 2024

Ne marim echipa! Căutam consultant/agent imobiliar

Localizare

Timisoara

Tip contract

Colaborare

Nivelul de studii: CalificatNivelul de experienta: Fara experientaProgram de munca: Program flexibilDeschis pt studentiNumarul de posturi disponibile: 2

Descriere

Responsabilitati job:

Prospectarea continua a pietei imobiliare in scopul cunoasterii imobilelor propuse de catre proprietari spre tranzactionare (vanzare/inchiriere ), precum si a cererii de servicii din partea clientilor (proprietari, cumparatori, chiriasi, investitori etc.)

Dezvoltarea portofoliului de clienti

Contactarea proprietarilor si vizionarea proprietatilor oferite spre tranzactionare (vanzare/inchiriere), in vederea obtinerii de relatii suplimentare despre imobilele ofertate

Completarea fisei imobilului pentru fiecare imobil ofertat

Introducerea ofertei in baza de date si actualizarea permanenta a acesteia

Prezentarea ofertei de servicii a companiei (evidentiind avantajele colaborarii cu IM Imobiliare ) si stabilirea conditiilor de colaborare cu proprietarii.

Cunoasterea si studierea continua a solicitarilor directe ale clientilor companiei IM Imobiliare (intelegerea nevoilor clientilor)

Analiza proprietatilor din baza de date si selectarea acelora care corespund cerintelor clientilor

Prezentarea ofertelor selectate clientilor interesati, stabilirea relatiilor de colaborare cu acestia si insotirea lor pentru vizitarea imobilelor propuse/solicitate

Consilierea profesionista a clientilor in privinta proprietatilor prezentate, precum si in negocierea si derularea tranzactiei imobiliare

Urmarirea derularii si finalizarii tranzactiilor intermediate de IM Imobiliare

Cerinte job:

Abilitati dezvoltate de comunicare

Cunostinte de tehnici de vanzare si negociere

Exprimare corecta, fluenta in limba romana

Cunoasterea limbii engleze la nivel conversational

Studii finalizate

Permis de conducere (obligatoriu)

Capacitate de analiza si organizare

Cunostinte PC

Experienta in domeniul imobiliar (buna cunoastere a pietei imobiliare si a legislatiei in domeniu constituie un avantaj )

Responsabilitate si punctualitate

Integritate, seriozitate si entuziasm

Dinamism, sociabilitate, imaginatie, optimism, capacitate de automotivare, fire extrovertita.

Deschidere pentru nou, dorinta de a invata.

Oferta:

Angajament stabil pe termen lung

Pachet salarial motivant, corelat cu performanta

Mijloace moderne de lucru si publicitate, autoturism, telefon mobil, laptop.

Sustinere practica permanenta

Apartenenta la o echipa deschisa, dinamica, oportunitati de dezvoltare a unei cariere profitabile intr-un domeniu in plina dinamica

Localitate

Timisoara,

Timis

Timis, Timisoara
ID: 269647577