2. Locuri de munca
  3. Soferi - Servicii auto - Curierat
  4. Transport marfa - international
  5. Transport marfa - international - Brasov
  6. Transport marfa - international - Brasov
Postat 25 iulie 2024

Manager Transport cu atribuții de dispecer

Localizare

Brasov

Mobilitatea postului: Prezenta la locul de muncaProgram de munca: Program normalNumarul de posturi disponibile: 1

Descriere

Compania: World Spedition & Logistic (Brasov)

Descrierea Companiei:

World Spedition & Logistic este o companie de transport și logistică cu o reputație buna, specializată în furnizarea de servicii de transport și soluții logistice. Cu o echipă dedicată și o flotă modernă, ne străduim să oferim clienților noștri cele mai bune servicii.

Descrierea Postului:

Suntem în căutarea unui Manager Transport cu atribuții de dispecer pentru a se alătura echipei noastre. Persoana potrivită va fi responsabilă de coordonarea eficientă a operațiunilor de transport, gestionarea programării și dispecerarea resurselor pentru a asigura livrările la timp și în conformitate cu standardele noastre de calitate.

Responsabilități:

- Gestionarea flotei de vehicule și a programelor de întreținere

- Monitorizarea și coordonarea transportului rutier.

- Planificarea și dispecerarea traseelor de transport

- Comunicarea regulată cu șoferii și coordonarea sarcinilor acestora

- Asigurarea respectării standardelor de siguranță și reglementărilor legale

- Gestionarea documentației și a rapoartelor specifice

- Identificarea și soluționarea problemelor de transport în timp util

Cerințe:

- Abilități excelente de comunicare și de coordonare

- Abilitatea de a lucra eficient sub presiune și de a rezolva probleme

- Capacitatea de a lua decizii rapide și bine fundamentate

- Cunoștințe de bază în utilizarea computerului și a programelor relevante

Beneficii:

- Oportunitatea de a lucra pentru o companie în domeniul transportului și logisticii intr-o continua dezvoltare

- Mediu de lucru dinamic și provocator

- Oferim salariu competitiv

- Posibilitatea de dezvoltare și avansare profesională

Cum să aplici:

Dacă crezi că ești potrivit pentru această poziție și vrei să faci parte din echipa noastră, te invităm să ne trimiți CV-ul tău actualizat.

De asemenea ne gasesti si la numerele noastre de telefon.

Așteptăm cu nerăbdare să primim aplicația ta și să te cunoaștem!

Localitate

Brasov,

Brasov

Brasov
ID: 261464288