2. Locuri de munca
  3. Lucratori productie - depozit - logistica
  4. Operatori productie, confectioneri
  5. Operatori productie, confectioneri - Botosani
  6. Operatori productie, confectioneri - Botosani
Postat 23 aprilie 2024

Lucrator calificat in cresterea pasarilor

Localizare

Botosani

Nivelul de studii: NecalificatNivelul de experienta: Fara experienta

SAGEM SRL caută colegi pentru postul de LUCRATOR CALIFICAT IN CRSTEREA PASARILOR în cadrul FERMEI DE PASARI RACHITI BOTOSANI.

Candidatul ideal:

·         Studii minim 8 clase;

·         Persoană activă, implicată, responsabilă, receptivă, ușor adaptabilă;

·         Seriozitate / responsabilitate, echilibru, receptivitate, calm, corectitudine, loialitate, hotarare, adaptabilitate, autocontrol, atitudine pozitiva, sa detina calitati psihice (spirit de observatie, rabdare, viteza de reactie, capacitate de orientare in spatiu, capacitate de comunicare

Descrierea jobului

·         Pregăteste adăpostului în vederea populării cu pui de o zi

·         Curăta mecanic adăpostul – scoate gunoiul de grajd de la seria anterioara

·         Execută spălarea, varuirea, dezinfectarea spaţiilor pentru puii de carne in conformitate cu cerintele sanitar veterinare, sigilarea ulterioara a halelor

·         Respecta si aplica procedeele de adapare, hranire,  microclimat, vaccinare,etc dupa procedurile implementate in ferma

·         Respecta și aplica normele sanitar-veterinare si de biosecuritate in ferma,

·         Asigura adaparea si hranirea pasarilor pe intreaga perioada a ciclului de crestere si regleaza utilajele in functie de varsta pasarilor

·         Pregateste hala in vederea depopularii, respecta dieta inainte de abatorizare dupa indicatiile responsabilului de hala

·         Livreaza puii de carne, incarca puii in lazi si in mijloacele de transport, respecta regulile de bunastare la prinderea si incarcarea puilor in vederea abatorizarii

·         Respecta procedurile emise si implementate la nivelul fermei

·         Ajuta la indeplinirea targetelor stabilite de catre conducerea unitatii;

·         Respecta normele de igiena si securitate a muncii;

·         Utilizeaza resursele existente exclusiv in interesul firmei

·         Păstrează în permanenţă ordinea şi curăţenia la locul de muncă;

·         Informează persoanele responsabile de orice defecțiune în funcționarea echipamentelor din dotarea halelor de crestere;

·         Respectă prevederile normativelor interne şi procedurile de lucru privitoare la postul său;

·         Participă la instructajele organizate pe specific de activitate;

·         Respecta normele de protectie a mediului;

Beneficii:

  • pachet salarial atractiv

  • tichete de masa

  • asigurare transport sau decontare transport (75% din contravaloare abonament)

  • programe de instruire

·         pachet de beneficii medicale Regina Maria

  • alte tipuri de beneficii vor fi detaliate in cadrul interviului de recrutare.

Localitate

Botosani,

Botosani

Botosani
ID: 263974328