2. Locuri de munca
  3. Ingineri - Meseriasi - Constructori
  4. Mecanici, electromecanici, intretinere utilaje
  5. Mecanici, electromecanici, intretinere utilaje - Brasov
  6. Mecanici, electromecanici, intretinere utilaje - Brasov
Joysonquin Automotive Systems Romania
Postat 30 aprilie 2024

Joysonquin Automotive Systems - Angajam Mecanic

Localizare

Brasov

Descriere

Cerințe:

  • Studii medii, preferabil școală tehnică de profil;

  • De preferat minimum 1 an pe o poziție similară;

  • Cunoștințe de automatizări;

  • Citire, interpretare scheme/schițe mecanice;

  • Cunoștințe de pneumatică;

  • Cunoștințe de hidraulică;

  • Cunoștințe minime de operare și programare utilaje/instalații;

  • De preferat cunoștințe operare PC;

  • Disponibilitatea de a lucra în 3 schimburi.

  • Capacitatea de a lucra în echipă;

  • Abilități de comunicare;

  • Capacitatea de a lucra sub presiune;

  • Atenție sporită la detalii;

  • Simțul răspunderii;

  • Capacitatea de a învăța.

Responsabilități

  • Execută inspecțiile și reviziile conform standardelor existente și la termenul stabilit;

  • Efectuează operaţiuni de reparaţii de natură mecanică, hidraulică, pneumatică, instalaţii aer comprimat, intervenind prompt pentru a asigura funcţionarea la parametrii tehnici normali pe toată durata de viaţă a acestora;

  • Identifică corect deficienţele şi cauzele pentru fiecare lucrare de reparaţii în parte;

  • Identifică elementele ce necesită o intervenţie directă sau înlocuire;

  • Inițiază procesul de îmbunătățire continuă;

  • Asigură buna funcţionare a instalațiilor tehnice prin întreținerea şi reparaţia conform normelor tehnice;

  • Asigură buna funcționare a mașinilor și utilajelor pe parcursul fluxului tehnologic, prin întreținerea și reparația conform normelor tehnice a utilajelor din parcul de utilaje al societății

  • Participă la punerea în funcțiune a mașinilor și utilajelor

  • Efectuează probe de funcționare;

  • Participă la întocmirea necesarul de piese de schimb şi consumabile în funcţie de lucrări şi la verificarea conformităţii materialelor sosite în atelier;

  • Respectă toate instrucțiunile de exploatare, întreținere și reparații înscrise în cartea tehnică a utilajelor.

Beneficii:

  • Contract de muncă pe perioadă nedeterminată;

  • Bonus al 13- lea salariu;

  • Bonus pentru recomandare;

  • Bonus pentru vechime;

  • Acces la servicii medicale private printr-un abonament la Medlife sau Regina Maria;

  • Ore suplimentare plătite cu un spor de 100%;-Spor pentru orele de noapte;

  • Tichete de masă;

  • Tichete cadou pentru sărbătorile principale (Crăciun și Paște);

  • Transport asigurat din Brasov și majoritatea împrejurimilor.

Descrierea companiei

JOYSONQUIN Automotive Systems Romania produce volane şi elemente ornamentale pentru bord, uşi şi consola centrală, bazându-se pe o tehnologie modernă şi pe diversitatea materialelor folosite: furnir nobil, piele, carbon şi material plastic. De peste 15 ani înfrumuseţăm autoturisme de lux precum Mercedes, Bentley, Audi, BMW, Porsche şi Volkswagen.Calitatea produselor şi încrederea pe care ne-o acorda clienţii noştri sunt rezultate ale profesionalismului angajaţilor noştri.Compania are la Ghimbav 1000 de angajati şi este în continuă dezvoltare.

Localitate

Brasov,

Brasov

Brasov
ID: 261627068