2. Locuri de munca
  3. Alte locuri de munca
  4. Alte locuri de munca - Cluj
  5. Alte locuri de munca - Cluj-Napoca
Postat 01 mai 2024

Inspector SSM / Cadru Tehnic PSI

Localizare

Cluj-Napoca

Societate de consultanță în domeniul Securității și Sănătății în Muncă și Situaților de Urgență, abilitată ca Serviciu Extern de Prevenire şi Protecţie și ca Unitate Protejată, cu o echipă dinamică, formată din specialiști cu experiență vastă în domeniu, suntem în căutarea unui nou coleg, pentru postul cu normă întreagă de Inspector SSM și Expert SSM.

Cerințe obligatorii: diplomă de Inspector SSM + diplomă Cadru tehnic PSI. (detinerea de diploma curs evaluator riscuri 240 ore reprezinta avantaj)

Candidatul ideal:

Cunoștințe și experiență dovedită în domeniul SSM și PSI

Cunoștințe avansate de operare calculator

Abilități de comunicare interpersonală, organizare și orientare spre rezultate

Flexibilitate

Capacitate de decizie și asumarea responsabilității

Persoană dinamică, deschisă, cu capacitate de lucru în echipa și spirit de ințiativă

Permis de conducerea categoria B

Disponibilitate pentru deplasări în afara localității.

Responsabilitățile postului:

- Coordonarea și organizarea activităților ce țin de SSM, PSI și mediu;

- Efectuarea instruirilor de SSM și coordonarea acestora;

- Verificarea respectării legislației  în vigoare de către toți angajații societății;

- Elaborarea instrucțiunilor proprii de aplicare a normelor de SSM;

- Efectuarea vizitelor regulate și informarea superiorului asupra constatărilor cu privire la SSM;

- Evaluarea riscurilor privind SSM și elaborarea instrucțiunilor de prevenire și protectie în muncă;

- Participarea la cercetarea evenimentelor;

- Gestionarea relației cu autoritățile competente și participarea la controalele realizate de acestea.

Beneficii:

   Contract pe perioadă nedeterminată.

   Salariu motivant și competitiv.

   Posibilitate dezvoltării unei cariere profesionale într-o companie multinațională.

   Mașină de serviciu.

   Laptop și telefon de serviciu.

   Prime de sărbători.

   Bonusuri salariale în funcție de performanță.

   Bonusuri financiare pentru clienți noi aduși în firmă.

   Flexibilitatea programului, în funcție de îndeplinirea sarcinilor zilnice.

   Cafea și apă din partea firmei.

Societatea noastră desfăşoară în folosul societăţilor comerciale şi a instituţiilor publice toate activităţile legate de managementul riscurilor în sistemul de muncă: securitate şi sănătate în muncă, coordonare în materie de securitate, prevenirea şi stingerea incendiilor, protecţie civilă, protecția mediului şi ISCIR.

Avem reprezentare la nivel naţional atât prin personal propriu, cât şi prin colaboratori care sunt servicii externe de prevenire şi protecţie, abilitate conform legii.

Dispunem de personal foarte bine instruit şi cu experienţă profesională vastă în aceste domenii.

Localitate

Cluj-Napoca,

Cluj

Cluj, Cluj-Napoca
ID: 244700740